Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Ukrayna Resti! Resmen İlan Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında Ukrayna'da yaşanan savaş ve NATO'nun bu savaşa karşı tutumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem 25.02.2022 - 14:24 25.02.2022 - 14:24 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazını kıldıktan sonra kendisini bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gündemin temel konusu olan Ukrayna Rusya savaşına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'yu hedef aldı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NATO AÇIKLAMASI

Türkiye'nin bu savaşa karşı tutumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya dair resmi açıklamanın AK Parti Sözcüsü tarafından yapıldığını söyledi. Açıklamanın çok net olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliğinin tutumunu  eleştirdi.

Sert ifadelerle AB'nin tutumuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Batıcı bütün zihniyetler maalesef ciddi kararlı bir duruş sergilemediler. Hepsi Ukrayna'ya bol bol nasihat çekiyorlar. Bu nasihatle bir yere varmak mümkün değil." ifadelerini kullandı. Durumun bol bol kınama cümbüşüne dönmemesi gerektiğini ifade edilen açıklamada ayrıca batının halen nasihat çektiğini söyledi. 

NATO Eleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında NATO'ya dair de eleştirilerde bulunarak "Sıradan bir kınama cümbüşüne dönmemeli. Daha kararlı bir adımı NATO'nun atması gerekirdi. Bu konuyla ilgili olarak sayın genel sekreter ile yaptığımız net görüşmelerimiz var." dedi. Erdoğan konuşmasında ayrıca gün içinde gerçekleştirilecek toplantıda Türkiye'nin tavrının iletileceğini söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@