Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sığınmacı Açıklaması: Kendileri Dönecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı sonrasında gazetecilerin sığınmacılara yönelik sorularını yanıtladı.

Gündem 20.04.2022 - 14:18 20.04.2022 - 14:18 Gülşah Konuk Akın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Mülteciler ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sığınmacılara ilişkin açıklamasında haklı olduğunu, sığınmacıları kovan değil kucak bir iktidar olduklarını söyledi ve ekledi: "Onlara bütün Kuzey Suriye'deki briket evlerin bitişiyle birlikte onları oralara dönüşünü sağlayacak ve huzurlu bir ortam sağlayınca zaten kendileri gönüllü olarak oraya dönecektir"

ÖNCE ERDOĞAN ARDINDAN DEVLET BAHÇELİ, SÜLEYMAN SOYLU VE KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en son yaptığı Suriyeli mülteci açıklamasında Suriyelilerin ülkelerine onurlu ve gönüllü bir şekilde dönmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz açıklamasında bulunmuştu. 

bahçeli kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından bir açıklama da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli de sığınmacılara ilişkin açıklamasında soğukkanlı ve sağduyulu davranmanın önemine dikkat çekerek sığınmacı sorununa karşı tedbir geliştirilmek zorunda olduğunu söylemişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sığınmacı konusundaki açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk açıklamasında Suriyelilerin gönderilmeyeceğini söyleyip sonra yapılan ankette halkın da sığınmacıların gitmesini istediğini gördükten sonra Suriyelilerin ülkelerine gönderileceğine yönelik açıklama yapmasını eleştirmişti. 

Ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaparak sığınmacı sorununun kışkırtılmaya çalışıldığını söylemiş, özellikle bu konuda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti. Soylu açıklamasında Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için sığınmacıların güvenli bölgelere gidiş için bir kısıtlamanın gündemde olduğunu söylemişti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@