Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması: Tedbir Kararları ve Yasaklar Geri Gelecek Mi?

Cuma namazı çıkışında basın mensuplarına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 24.09.2021 - 14:05 24.09.2021 - 14:07 Gülcan Özer

Amerika'da gerçekleştirilen NATO Toplantısı sonrasında yurda dönüş yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma Namazı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Her zaman olduğu gibi Cuma Namazı'nı İstanbul'da kılan Erdoğan namazdan sonra basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. 

Amerika ile yaşanan ikili ilişkilerde son dönemdeki sorunlara da değinen Erdoğan iki NATO üyesi ülkenin farklı konumlarda bulunması gerektiğini ve Biden ile olan görüşmelerin halen istenilen düzeyde olmadığını söyledi. 

AMERİKA İLE OLAN İLİŞKİLER NE DURUMDA?

Cumhurbaşkanı Erdoğan basın mensuplarının sorusu üzerine Amerika ile olan ikili ilişkileri değerlendirerek "Türkiye-ABD ilişkileri şu ana kadar beklentim ve sayın Biden ile olan görüşmelerde de istenilen neticede değil. şu an da aynı şeyi düşünüyorum. İki NATO ülkesi olarak bizim çok daha farklı konumda olmamız gerekir. Beklenen noktada değilsek bunları da ifade etmek gerekir" diyerek iki NATO ülkesi olarak Amerika ile Türkiye'nin ilişkilerinin farklı noktada olması gerektiğini dile getirdi. 

KORONAVİRÜS YASAKLARI GERİ Mİ GELECEK?

Artan vaka sayısına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan basın mensuplarının "yeni yasaklar gelecek mi?" sorusu üzerine "Çok çok farklı yeni yeni bazı tedbirler konusunda, beni ilgi alanımdan öte Bilim Kurulu'nun ilgi alanı. Bakanıma 'Bilim Kurulu'nda bu konuyu farklı bir yere taşımanız lazım' dedim.

Dün Bakanımla da yaptığım görüşmede başta maske olmak üzere bundan taviz veremeyiz diyor. Bundan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Vefatla birlikte vakaların asgariye inmesi bu mücadelede bizim tedbirlerimiz olacak" diyerek vakaların en az seviyeye çekilebilmesi adına yeni önlemlerin gelebileceğini işaret etti. 

Çok farklı yeni tedbirler gelmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda bilim kurulu tarafından açıklanacak olan kararları takip edeceklerini dile getirdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@