Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Kurban Bayramı Tatili Açıklaması: Tatil Kaç Gün Olacak?

Bugün bir dizi açılış törenini gerçekleştirmek için Diyarbakır'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışı sonrasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kurban bayramı tatili kaç gün olacak 2021, ulusa sesleniş konuşması ne zaman, hangi tarihte?

GÜNDEM 09.07.2021 - 13:53 09.07.2021 - 13:53 Emlak 365

Pandemi döneminde yapmış olduğu şehir ziyaretleri programlarına zorunlu olarak ara vermek zorunda kalan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verilen zorunlu kısıtlama kararlarının kaldırılması üzerine ziyaretlerine yeniden başlamıştı. Bugünkü programını Diyarbakır ziyaretine ayıran Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma Namazını da Sur'da kıldı. 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DİYARBAKIR'DA! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır ziyaretleri kapsamında ilk olarak bugün saat 11:00 itibari ile AK Parti Diyarbakır Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı için düzenlenecek olan etkinliğe katıldı. 

Toplantının ardından Diyarbakır'da terör örgütleri tarafından başlatılan sokak eylemleri nedeni ile harabeye dönen Sur bölgesini de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma Namazını bugün Diyarbakır'da Sur ilçesinde yer alan Fatih Paşa Kurşunlu Camisinde kıldı. Cuma namazı sonrasında her zaman olduğu gibi basın mensuplarının karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken gelen soruları yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır ziyaret programı kapsamında son olarak Sezai Karakoç Kültür Merkezinde düzenlenecek olan toplantı sonrasında Erdoğan ikinci etkinliğine katılmak üzere Diyarbakır Valiliği önüne gelecek. Diyarbakır Valiliği önünde düzenlenecek olan Bismil Ovası Tarımsal Sulama Tesisleri, Diyarbakır Tekstil OSB 30 Fabrika, 4. Otosanayi Sitesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni için yapılacak etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarla bir araya gelecek. 

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK, 11 GÜN BAYRAM TATİLİ MÜJDESİ GELECEK Mİ?

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın mensupları tarafından yöneltilen "Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?" sorusuna da yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gelen soru üzerine "Şuanda arkadaşlarımız çalışmaları sürdürüyor. Tatil süreci 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Millete seslenişte halkıma duyuracağım" diyerek kabine toplantısını işaret etti. 

Kurban Bayramı Arefe günü 19 Temmuz 2021 Pazartesi gününe denk gelirken söz konusu ulusa sesleniş konuşmasının 15 Temmuz 2021 Perşembe Demokrasi ve Milli Birlik günü öncesi yapıması bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@