Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika: Zorunlu Aşı Uygulaması ve Yeni Kısıtlama Açıklaması!

Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan aşı olmayanlara kısıtlama ve yasaklar geri dönecek mi sorularını cevapladı!

Gündem 30.07.2021 - 14:45 30.07.2021 - 14:50 Gülcan Özer

Her zaman olduğu gibi Cuma Namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan orman yangınları, yangın söndürme uçakları, aşı olmayanlara kısıtlama ve sokağa çıkma yasakları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

ORMAN YANGINI NEDENİ İLE EVLERİ YANAN KİŞİLERE TOKİ YENİ EV İNŞA EDECEK!

Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tıpkı bu bölgede olduğu gibi orman yangınlarından etkilenen bölgelerde de devletin tüm imkanlarını seferber ederek yaraları saracağını dile getirdi. 

Tüm bakanların yangın çıkan bölgelerde çalışmalar yürüttüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir tarafta ciğerimiz yanıyor ben Cumhurbaşkanı olarak bakanlarımızın ilgili olanları bölgeye anında göndermiş durumdayım. Bütün imkanlarımızı seferber etmek suretiyle burada dünyada sayılı itfaiye örgütlerinden birine biz sahibiz.

Bunların anlattığı gibi değil. THK'nın uçakları varmış neye göre söylüyorsun bunu? THK'nın elinde buralarda rahatlıkla kullanabileceği uçağı yok. Bunlar uyduruyorlar. Biz bir defa burada 45 helikopterle ve bunlar fonksiyonel helikopterler bunlarla çalışıyoruz. Bunların yanında bugün itibarıyla uçak sayımız 5-6'ya çıkmış vaziyette. Bu uçaklardan Rusya'dan, Ukrayna'dan aldığımız uçaklar var. Azerbaycan da bir uçağını gönderecek. Bizim için en verimli olanlar zaten bu yangın söndürmede bu uçaklar anfibik olmaları nedeniyle çok daha tesirli" diyerek İHA'larla da bölgenin incelendiğini duyurdu. 

erdoğan kısıtlama açıkaması

KISITLAMALAR GERİ GELECEK Mİ, AŞI OLMAYANLARA YASAK VAR MI?

Basın mensuplarının artan vaka sayılarını sorması üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan " Daha ileri gidicem, bakın biz tüm solunum cihazlarına kadar üreten bir ülke haline geldik. Zaten hastane konusunda bir sıkıntımız yok. Bu konuda çok aktif bir ülkeyiz. Yapacağımız ilk kabine toplantısında durumu tekrar gözden geçireceğiz. Bu durumda devam mı edeceğiz. 

Bayram her şeyi tersine çevirdi. Bunu nereden biliyoruz. Rakamlardan biliyoruz. Önümüze gelen rakamlar herşeyi tersine çevirdi. Bizim vatandaşlarımızı sıkıntıya sokma derdimiz yok. Tam aksine normalleşmeyi hayata geçirmenin gayreti içerisindeyiz. Ama gelen son rakamlar çok endişe verici" diyerek yapılacak olan kabine toplantısını işaret etti. 

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Bayram sonrası kabine toplantısı tarihi henüz açıklanmazken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi tarafından önümüzdek günlerde ilan edilmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@