>

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süleyman Soylu Ve Sedat Peker Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısında bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde Sedat Peker üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya dair yaşanan tartışmalar hakkında ilk defa konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süleyman Soylu Ve Sedat Peker Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün TBMM'de Ak Parti'nin haftalık grup toplantısında konuştu. Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddiaları üzeirne ilk defa konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu'ya açık şekilde destek verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIK DESTEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanında olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İçişleri Bakanımızı hedef alan saldırıların gerisinde ülkemizde sağlanan huzur ve güven ortamından duyulan rahatsızlık vardır. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle de mücadelesinde İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun yanında oldu ve yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan asıl hedefin çok farklı olduğunu söyleyerek, “Büyük ve güçlüm Türkiye'nin inşa edilmesi asıl hedeftir. Çeşitli yolları deneyerek Türkiye'nin elini zayıflatmaya çalışıyorlar. Bugün bunu İçişkleri Bakanımız üzerinden yapıyorlar. Hatta Binali Yıldırım'ın oğlunu bile bu konuda malzeme yaptılar. Şimdiye kadar şahsımız, Partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yapılan tüm saldırılara eyvallah demedeik ve de demeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SEDAT PEKER AÇIKLAMASI

Sedat Peker hakkında isim kullanmadan da bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suç çetelerine mensup olanlar dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar onları takip ediyoruz. Bu suçluları ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini asla bırakmayacağız. Tüm yalanlar ve iftiralar ortaya dökülecektir. Herkes oynanan oyunu net şekilde görecektir.” şeklinde konuştu.

BUNLAR İYİ GÜNLERİN!

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan muhalefete de eleştiriler yönelterek, “Meral Akşener beni bebek katili Netahyahu'ya benzettikten sonra memleketim Rize'ye gidiyor. Bu açık bir provokasyondur. Allah'tan Rizeli hemşehrilerimizin iyi niyetinden büyük olaylar olmadı. Önce İkizdere'ye gidiyor protesto ediliyor. Ardından Çayeli'ne gidiyor yine protesto ediliyor. Sonra da Trabzon'a geçip hiç meydana çıkmadan acele acele Ankara'ya geri dönüyor. Bunlar daha iyi günlerin. Gör bak ileride neler neler olacak.” dedi.