Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP İçin Kullandığı Darbeci Sözüne Çok Ağır Cevap Verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün partisinin grup toplantısında CHP hakkında “darbeci” ifadesini kullanmasına CHP'den çok sert yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP İçin Kullandığı Darbeci Sözüne Çok Ağır Cevap Verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP arasında yeni bir gerginlik daha yaşanmaya başlandı. Bugün AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP hakkındaki açıklamalarına CHP'den bugüne kadar yapılmış en sert açıklama ile yanıt verildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BÜYÜK TARTIŞMAYI BAŞLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün CHP hakkında, “Emekli amiraller ne yazık ki talimatı başkomutanları Kılıçdaroğlu'ndan alıyorlar. Zaten orada onun imzası var, imzayı atan o. Önce onu temize çıkarıp temizlenmesi gerekir. Temizlenmedikten sonra kendisini kurtaramaz. 15 Temmuz gecesi ne yaptın? Kaçıp Bakırköy'e gittin. Şimdi sen kaçacaksın biz kovalayacağız.” demişti.

CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK ÇOK AĞIR KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine CHP'den Faik Öztrak ve Özgür Özel'den çok sert yanıtlar geldi. Faik Öztrak yaptığı açıklamasında, “Arsız kendini güçlü sanınca haklıyı suçlu çıkarmaya çalışırmış. Emekli amirallerin talimatı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan alıyor demek arsızlığın dik alasıdır. Müddei iddiasını ispatlayamazsa namussuzdur, şerefsizdir. Mert dayanır, namert kaçar. CHP milletimizle beraberdir.” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEPKİ

CHP'li Özgür Özel de bugün bir basın toplantısı düzenleyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Özgür Özel açıklamasında, “CHP bugüne kadar bütün darbelerin mağduru olmuştur. Bugünkü siyaset aklı bunu bilmesine rağmen bir darbe paronayası ile bir bildiriyi darbe bildirisine çevirip bunun içinde CHP vardır yalanına sarılmaktadır. Sen muhtıralara karşıysan ve dik duruyorsan sana muhtırayı verenin altına zırhlı Mercedes'i çekmeyecektin. Darbeciylere karşıysan Fethullah Gülen ile yan yana olmayacaktın. Darbeci Kenan Evren'in önünde düğme ilikleyen de biz değildik. 15 Temmuz'da bugün darbecilikle suçlanan CHP'nin Genel Başkanı'nın talimatıyla bizler görüşmeler yaparak TBMM'nin açılmasını sağlayarak darbeye direnmeyi talep ettik ve bunu sağladık.” ifadelerini kullandı.

CHP'nin darbeci olarak Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan tarafından nitelendirilmesi üzerine siyaset iyice ısınmaya başlandı. CHP'den ardı arkasına sert açıklamalar gelirken AK Parti'den de sert açıklamaların gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.