Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir Programı 23 Kasım Salı

Cumhurbaşkanı Erdoğan gün içinde İzmir'de konut teslim programına katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir Programının detayları haberimizde.

Gündem 23.11.2021 - 11:48 23.11.2021 - 11:48 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Kasım Salı günü İzmir'de olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de depremzedeler için inşa edilmeye başlanan konutların teslim töreninde yer alacak, 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 23 KASIM SALI İZMİR PROGRAMI

Hatırlanacağı üzere 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'de çok şiddetli deprem olmuş ve bazı binalar yıkılmıştı. Bu kapsamda kent genelinde depremzede vatandaşlar için konut projeleri başlatıldı. Projelerin tamamlanmasının ardından teslim töreni düzenlenecek.

Teslim Törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katılacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) proje ve rezerv alanında yürütülen çalışmalar kapsamında 7 proje alanında 1391 konut ve 298 iş yerinin inşasının önemli bir bölümü tamamlandı. TOKİ 7 proje kapsamında 596'sı konut olmak üzere toplam 741 binanın yapımını tamamladı. 

Tamamlanan projeler hak sahiplerine teslim edilecek. Teslim töreni kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da olacak. Öğleden sonra düzenlenecek kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir'de konuşma yapması bekleniyor. 

Saat Saat Program

14.00 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 Ekim depreminden etkilenen vatandaşlara teslim edilecek törene katılacak. 

16.00 Cumhurbaşkanı Erdoğan Menemen İlçesinde vatandaşlarla bir araya gelecek.

Daha sonra Alsancak Stadının açılışı yapılacak. 

İzmir Menemen'de bir konuşma yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra engelli vatandaşlarla buluşacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son olarak Kiraz İlçesine ziyaret düzenleyebileceği bildirildi.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi sosyal medya hesabından gün içi programa dair bir paylaşımda bulunuldu. Paylaşımda TOKİ Başkanlığı'nın projelerine ilişkin bilgi verildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@