Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yerine Aday Olabilecek İsmi Açıkladı! Siyasi Gündem Karıştı

Siyaset gündeminde bomba etkisi yapan yeni bir iddia konuşulmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerine kimin aday olacağına ilişkin gündeme gelen iddianın tüm detayları haberimizde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yerine Aday Olabilecek İsmi Açıkladı! Siyasi Gündem Karıştı

Siyasi gündemde yaşanan tartışmalardan bir tanesi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerine aday olacak isim.

Uzun süredir dönem dönem konuşulan iddia, erken seçim tartışmalarının alevlendiği bu günlerde yeniden konuşulmaya başlandı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'da gündemde olan iddialara dair görüşlerini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YERİNE KİM ADAY OLACAK?

Siyasi gündem özellikle İYİ Parti ve CHP'den oluşan Millet İttifakının adayının kim olacağına odaklanmışken geçtiğimiz günlerde yeni kulis konuşmaları ortaya çıktı. Fatih Altaylı'nın televizyon programında yapmış olduğu bir konuşma gözlerin Millet İttifakından Cumhur İttifakına kaymasına neden oldu. Fatih Altaylı konuşmasında Cumhur İttifakında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerine Abdullah Gül'ün aday olabileceğini söyledi.

Gündemde yer alan ve siyasi isimler tarafından konuşulan iddiaya Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'da açıklamada bulundu.

Temel Karamollaoğlu konuşmasında her iki tarafında bu yönde adım atmayacağını ifade ettiği konuşmasında Gül ile Erdoğan arasında yaşanan ayrılığa değindi. Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu iddiaya dair "Ben bunu zayıf bir ihtimal olarak görüyorum. Sayın Erdoğan ile Sayın Gül'ün arası bu kadar açılmışken Sayın Erdoğan'ın kendi yerine Sayın Gül'ü düşüneceğini zannetmiyorum. Erdoğan'ın Abdullah Gül Bey'e karşı güveni sarsılmış güveni yok...İkincisi böyle bir teklif olsa Abdullah Bey kabul eder mi? Erdoğan ve partisi kamuoyunda ciddi manada oy kaydederken Abdullah Gül bu riski üstlenir mi? İşte bu noktada da tereddüt içindeyim." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Lideri iddialara açıklamasını ise bu iddiaların her iki taraf için de riskli ve düşünülmesi gereken bir karar olduğunu söyledi.

SONRAKİ HABER