Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ulusa Seslendi Corona Virüs Mesajları Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşması yaparak corona virüsü gündemi ile alakalı önemli açıklamalara imza attı.

GÜNDEM 25.03.2020 - 21:22 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşması yaparak corona virüsü gündemi ile alakalı önemli açıklamalara imza attı. Türkiye'nin her türlü senaryoya hazır olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü gündemiyle alakalı olarak önemli açıklamalara imza attı. Ulusa Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bu salgın ile mücadeledeye oldukça erken başladığını belirterek, “Türkiye hastalığın ilk ortaya çıktığı günden beri gelişmeleri takip eden, tedbirleri alan ender ülkelerden biridir. Covid-19'la ilgili fiili tedbirler 20 Şubat'tan itibaren alınmaya başlamıştır. Wuhan kentinden getirilen vatandaşlarımız karantina alınmış, hamdolsun 14 gün sonra evlerine sağlıklı olarak gitmiştir. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın tamamı ülkemize girişte sağlık kontrolünden geçirilmiş, durumu şüpheli görünenler karantinaya alınmıştır. Ülkemizde ilk Covid-19 hastası vatandaşımız 10 Mart'ta tespit edilmiştir. Bunun dışında okulların tatil edilmesi, etkinliklerin ertelenmesi gibi çok sayıda tedbiri hayata geçirdik.” dedi.100 MİLYAR LİRALIK EKONOMİK DESTEK PROGRAMINI PAYLAŞTIKCumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine ekonomik tedbirler ile alakalı olarak devam ederek, “100 milyar liralık ekonomik destek programını milletimizle paylaştık. Meclisimiz gereken düzenlemeleri yaptı. İşsizlik fonunu güçlendirerek, çalışanlarımızı kredi fonunu güçlendirerek esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik. En düşük emekli maaşını 1500 TL'ye çıkardık. Sosyal yardımları arttıran düzenlemeyi hayata geçirdik. Hastalıkla mücadele ve ekonomik sonuçlarının telafisi ile ilgili ihtiyaç düzenlemeleri peyderpey ilan ettik.” ifadelerini kullandı.DÜNYANIN EN MODERN HASTANELERİNİ İNŞA ETTİKCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin sağlık alanında corona virüs ile mücadele edecek imkanlara sahip olduğunu belirterek, “Sağlık hizmetlerinin kalitesi konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Dünyanın en güçlü yaygın sağlık sigortasını hayata geçirmiş, dünyanın en modern hastanelerini inşa etmiş bir ülkeyiz. Ülkemiz Sağlık Bakanlığı, üniversiteler, özel sektördeki 165 bin doktor 205 bin hemşiresi ve 360 bin destek personeliyle dev bir sağlık ordusuna sahiptir. 32 bin ilave personel alımının ilgili çalışmalarını başlattık.” şeklinde konuştu.

69 ÜLKE TÜRKİYE'DEN YARDIM İSTEDİTürkiye'nin kriz dönemlerinde yardım isteyen ülke konumundayken yardım istenen ülke haline geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişte kriz dönemlerinde dünyada yardım isteyen ülke durumundaydık. Bugün dünyanın 69 ülkesi Türkiye'den yardım talep etmiştir, 17'sine imkanlar nispetinde yardım gönderilmiştir. Her türlü senaryoya karşı hazırlığımız vardır. İyi bir izolasyonla hastalığın yayılma hızını 2-3 hafta içinde kırarak, olabilecek en az hasarla mutlaka çıkacağız. Aksi takdirde daha ağır sonuçlarla daha ağır tedbirlerle karşılaşmamız kaçınılmazdır. Devlet olarak tüm kurumlarımızla üzerimize düşenleri yaparken vatandaşlarımızdan destek ve anlayış bekliyoruz.” dedi.HER VATANDAŞIMIZIN CANI BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİRTürkiye'de her vatandaşın canının kendileri için önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her vatandaşımızın canı bizim için aynı derecede önemlidir. Bunun için 'evde kal Türkiye' diyoruz, sosyal mesafeye dikkat edilmesine özen gösterilmesini, temizliğe önem verilmesini, dış temasların ardından ellerimizin mutlaka yıkanmasını, kolonya ile dezenfekte edilmesini istiyoruz. Yaşlılarımıza ayrı bir ihtimam gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.CORONA VİRÜSÜ BİRLİKTE YENECEĞİZAçıklamasının sonunda birlik ve beraberlik vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülke ve millet olarak karşılaştığımız sıkıntının, uğradığımız her saldırının üstesinden birlik, beraberlik ve kardeşliğimize daha sıkı sarılarak geldik. İnşallah bu corona virüs tehdidini de aynı şekilde yeneceğiz. Hiçbir düşman milletimizin birlik, beraberlik, gücünden ve dirayetinden daha üstün değildir.” ifadelerini kullandı.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@