Darbe İmalı Bildiriye İmza Atan Amiraller Hakkında Yeni Karar: İptal Edildi...

Kanal İstanbul projesi ve Montrö Sözleşmesi hakkında ifadelere yer verilen bildiriye imza atan 104 amiral hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Darbe imalı bildiriye imza atan amirallerin lojman hakları ve koruma hakkı iptal edildi. Detaylar haberimizde!

Darbe İmalı Bildiriye İmza Atan Amiraller Hakkında Yeni Karar: İptal Edildi...

Türkiye'de gündemi bir anda değiştiren 104 amiral tarafından imzalanan bildiri hakkında tartışmalar devam ediyor. 104 emekli amiral tarafından imzalanarak yayımlanan bildiri içerisinde yer alan bazı ifadelerin darbe iması içerdiği iddia edilmişti.

Bu iddialar üzerine bildiriye imza atan amiraller hakkında soruşturma açılmış ve gözaltılar başlamıştı. Yürütülen soruşturmalar kapsamında bildiride imzası olan 4 amiral ifadeye çağırılırken 10 şüpheli göz altına alındı.

EMEKLİ AMİRALLERİN KORUMA VE LOJMAN HAKLARI İPTAL Mİ EDİLDİ?

TRT Haber tarafından güvenlik kaynaklarına dayandırılan haberlere göre darbe imalı bildiriye imza atan emekli amirallere tahsis edilen lojman ve koruma kararları iptal edildi.

Hatırlanacağı üzere 104 emekli amiral tarafından bir bildiri yayımlanmış, bu bildiri içerisinde yer alan "Bu gerekçelerle, TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk'ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz.

Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir" ifadelerinde darbe iması yapıldığı iddiası ile kamuoyunda yoğun bir tartışma başlatılmıştı.

Başlayan tartışmaların ardından bildiriye imza atan amiraller hakkında soruşturma başlatılmış, bazı amiraller ifade vermeye çağrılmıştı.

AK PARTİ MYK TOPLANTISI ACİL KODU İLE YAPILACAK!

Bildirinin duyurulmasının ardından Perşembe günü yapılması planlanan MYK toplantısının acil kodu ile Pazartesi gününe alındığı duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan MYK ile bildirinin gündeme alınacağı belirtildi.