Deniz Zeyrek Açıkladı: Bu 4 İsimden Biri Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Olacak!

2023 genel seçimleri için geri sayım başlarken Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı kim olacak sorusuna yeni bir yanıtta Deniz Zeyrek tarafından yapıldı. Millet ittifakı adayı kim?

Gündem 13.04.2022 - 13:00 13.04.2022 - 13:00 Gülcan Özer

Türkiye büyük bir hızla yaklaşan seçimlere doğru ilerlemeye devam ederken şu anda hükümette olan AK Parti ve MHP tarafından kurulan Cumhur ittifakı adayı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklanmıştı. Cumhur İttifakının adayının belli olmasının ardından gözler Millet İttifakı adayına çevrilirken beklenen açıklama henüz resmi olarak gelmedi. 

Adayın açıklanmaması ile beraber isim hakkındaki söylentiler ve spekülasyonlar da artarken hem iktidar hem de muhalefet seçmenleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkacak olan adayı araştırmaya başladı. Merak edilen "Millet İttifakı Adayı Kim?" sorusuna Sözcü Gazetesi Deniz Zeyrek yanıt verdi. 

MİLLET İTTİFAKI ADAYI KİM OLACAK?

Deniz Zeyrek bugün kaleme almış olduğu yazısında Millet İttifakı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ya da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasından seçileceğini iddia etti. Zeyrek 2023 Cumhurbaşkanı Adayının kesinlikle bu 4 isimden biri olacağını ve geride bıraktığımız günlerde gündeme gelene eski AYM Başkanı Haşim Kılıç gibi sürpriz bir aday beklemediğini söyledi. İşte Zeyrek'e göre aday olacak isimler olasılıkları; 

kemal kılıçdaroğlu aday olacak mı

KEMAL KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Zeyrek, CHP liderinin Cumhurbaşkanlığı seçimi için en güçlü aday olduğunu, "Tayyip Erdoğan'a karşı kazanamaz" algısını kırmayı başardığı takdirde kesinlikle aday olacağını söyledi. 

emekli ikramiye,

MERAL AKŞENER CUMHURBAŞKANI ADAYI OLUR MU?

Meral Akşenir'in MHP kökenli olması ve milliyetçi mesajları nedeniyle Kürt oylarında dezavantajı olduğunu belirten Zeyrek, Başbakan olma hedefine rağmen Akşener'in adaylığına şaşırmayacağını söyledi. 

ekrem imamoğlu aday olacak mı

EKREM İMAMOĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLUR MU?

Selahattin Demirtaş tarafından kendisine verilen destek ile adaylık şansını arttıran Ekrem İmamoğlu için Zeyrek CHP'ye rağmen aday olamayacağını bilen Ekrem İmamoğlu'nun aday olmayı çok istediğini ve adaylığı için ana belirleyenin ise halkın eğilimlerinin belirleyeceğini belirtti. Bu nedenle Ekrem İmamoğlu'nun PR çalışması yaptığını belirten Zeyrek güçlü bir aday olabileceğini dile getirdi. 

mansur yavaş aday olacak mı

MANSUR YAVAŞ 2023 YILINDA MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLUR MU?

Şu anda tüm anketlerde önde çıkan Mansur Yavaş'ın adaylığını değerlendiren Deniz Zeyrek, ülkücü yanının ağır bastığı Mansur Yavaş'ın CHP parti yönetimi tarafından da istenmediğini, Kürt oylarını riske atacağı için adaylığının uzak görüldüğünü dile getirdi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@