Deprem Gece Gece Fena Salladı! AFAD Kandilli Kayseri Sarıoğlan'da 5.1 Şiddetinde Depremi Son Dakika Olarak Duyurdu!

Gece saatlerinde Kayseri orta şiddetli bir depremle sallandı. Meydana gelen deprem ile alakalı AFAD ve Kandilli Rasathanesi son dakika açıklaması yaparken çevre illerden de sarsıntı hissedildi.

Gündem 18.01.2022 - 03:14 18.01.2022 - 03:14 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de deprem konusunda hareketli günler yaşanmaya devam ediliyor. Dün Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili olan küçük ve orta şiddetli depremler bugün İç Anadolu Bölgesi'ndeki depremle devam etti. Türkiye'nin deprem gerçeğini bir defa daha hatırlatan yer sarsıntısı Kayseri'de meydana geldi. Deprem ile alakalı olarak son dakika gelişmelerini AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü duyurdu.

KAYSERİ'DE DEPREM OLDU!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre gece saat 02:28 saatinde merkez üssü Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesi olan bir deprem meydana geldi. Bu depremin şiddeti AFAD Deprem Dairesi tarafından 4.9 olarak açıklandı. Depremin 23.75 km derinlikte gerçekleştiği ayrıca açıklandı. Meydana gelen bu deprem AFAD bilgilendirmesine göre Niğde, Sivas ve Nevşehir'de de hissedildi.

kandilli afad kayseri deprem açıklaması

KANDİLLİ DEPREMİN ŞİDDETİNİ 5.1 OLARAK AÇIKLADI

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından verilen bilgilere göre ise depremin Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde meydana geldiği ve şiddetinin 5.1 olduğu şeklinde oldu. AFAD Deprem Dairesi ile farklı bir deprem şiddeti açıklayan Kandilli Rasathanesi depremin derinliği konusunda da farklı bir bilgilendirmede bulunarak sarsıntının merkez üssünü 1.4 km derinlikte olarak bildirdi.

CAN VE MAL KAYBI VAR MI?

Kayseri Sarıoğlan'da meydana gelen depremin ne gibi etkileri olduğu merak edilmeye başlandı. Şu ana kadar Kayseri'den gelen bilgilere göre can ve mal kaybına ilişkin herhangi bir ihbar bulunmuyor. Depremin orta şiddetli olması nedeniyle yıkıcı etkisinin olmayacağı tahmin ediliyor ama yine de resmi birimler gece saatlerinde olası bir acil durum için hazır bekletiliyorlar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@