Dikkat 2.Dalga Geliyor! Meteoroloji Uyardı Kar Yağışı Olacak İller ve Tarihler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü mart ayında ikinci kar dalgasının geldiğini duyurdu. Kurum bazı illerde yoğun kar yağışı olacağını ve yağışların 5 gün süreceğini duyurdu.

Gündem 16.03.2022 - 10:05 16.03.2022 - 10:05 Mustafa Karagöz

Kar yağışı Türkiye'yi terketmiyor. Geçtiğimiz hafta başta İstanbul olmak üzere o bölgede yer alan birçok şehirde ve yurdun birçok alanında etkili olan kar yağışı yeniden geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunda hangi şehirlerde kar yağı olacağını, ne kadar süreceğini ve vatandaşların neler yapması gerektiğini açıkladı. 

5 GÜN SÜRECEK KAR YAĞIŞI GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi sayfasında yayımlanan son hava tahmin raporunda, kar yağışının özellikle yine Marmara Bölgesinde ve İç Anadolu, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun bazı kentlerinde etkili olacağı vurgulandı. Bazı şehirlerde ise karla karışık yağmurlar görülecek. 

Meteoroloji kar yağışı beklenen şehirler için ayrı bir duyruu hazırladı. 17 Mart Perşembe gününden itibaren etkili olması beklenen kar yağışı için uyarı listesinde yer alan iller Edirne, Kırıklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova olarak duyuruldu.  

Bu kentlerin dışında Doğu Karadeniz, Sivas, Ordu, Ardahan, Hakkari ve Van çevrelerinde de kar yağışı beklendiği ilan edildi. Yağışlar Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Bu bölgelerde ve Bolu, Düzce ve Eskişehir çevrelerinde beklenen yağışlar kar ve karla karışık yağmur olacak. 

kar yağışı 16 mart

UZMAN İSİM UYARDI

Mart ayının kalan bölümü ve nisan ayı için uzman isimden soğuk hava uyarısı geldi. Prof. Dr. Orhan Şen kişisel sosyal medya hesabından bir değerlendirmede bulunarak yağışların son durumu hakkında bilgi verdi. Mart ayı soğuk geçecek diyen Şen "Perşembe akşamından itibaren kuzey bölgeler soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Cuma, cumartesi ve pazar günü Marmara ve Karadeniz bölgesi karla karışık yağmur ve kar yağışı alacak." dedi. Şen yağışların geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışından bir kademe daha zayıf olacağını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@