Diriliş Ertuğrul Dizisi Nerede Çekiliyor (Konusu, Oyuncuları, Sosyal Medya Hesapları)

2014 yılından beri ekranlarda fırtına gibi esen ve izlenme rekorları kıran fenomen dizi Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor, oyuncu kadrosunda kimler bulunuyor? Tüm bu detayları sizler için bir araya getirdik.

Emlak Magazin 06.03.2019 - 09:41 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

2014 yılından beri ekranlarda fırtına gibi esen ve izlenme rekorları kıran fenomen dizi Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor, oyuncu kadrosunda kimler bulunuyor? Tüm bu detayları sizler için bir araya getirdik.

Diriliş Ertuğrul dizisi 2014 yılında yayın hayatına başlamıştır. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizinin yönetmeni ise Metin Günay’dır. Yeni bölümleri Çarşamba günleri yayınlanan dizi macera, savaş ve tarih kategorilerinde yer alıyor. TRT 1 ekranlarından izleyiciler ile buluşan Diriliş Ertuğrul dizinin yayın saati ise 20:00’dır.Diriliş Ertuğrul Dizisi Hangi Semtte Çekiliyor?Diriliş Ertuğrul dizisinin çekildiği yer İstanbul’un Beykoz ve Riva bölgeleriydi. Riva ve Beykoz’da Kundura fabrikasında dizinin çekilebilmesi için iki ayrı plato inşa edildi. Oldukça büyük ve gösterişli olan bu plato 600 metrekarelik bir alana kuruldu. Platonun içerisinde ise 35 çadır, 12 adet oba şeklinde dükkan ve kilimhane yer alıyordu. Ancak üçüncü sezonunda alınan bir karar ile dizinin çekimlerine Nevşehir’in Kapadokya ilçesinde devam edildi.Diriliş Ertuğrul Dizisinin Konusu Nedir?Diriliş Ertuğrul dizisinin konusu Osmanlı döneminin kuruluşudur. Osmanlı devleti kurulduğunda ismini vermiş olan Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin yaşamı dizide anlatılmaya çalışılıyor. Kayı boyunun mücadelesi ve sonrasında devletleşmeye nasıl gidildiğini konu edinmeye çalışan Diriliş Ertuğrul dizisi bazı fantastik öğeler de barındırıyor. Dizi de aynı zamanda Candaroğulları ve Bizans imparatorluğuna karşı verilen savaşlar da anlatılıyor.

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları arasında Engin Altan Düzyatan vardır. Düzyatan dizide Ertuğrul Gazi’yi canlandırıyor. Onun yanı sıra Gündoğdu Bey, Kaan Taşaner, Halime Hatun, Esra Bilgiç, Selcan Hatun ise Didem Balçık ile hayat buluyor. Dizinin ilerleyen sezonlarında ise Engin Benli, Mertcan Tekin gibi isimler de oyuncu kadrosuna eklendi.Diriliş Ertuğrul Dizisinin Resmi Sosyal Medya Hesapları HangileriDiriliş Ertuğrul dizisinin sosyal medya hesapları şunlardır:
  • Facebook:https://www.facebook.com/Dirilisdizisi/

  • Twitter:https://twitter.com/DirilisDizisi

  • Instagram: https://www.instagram.com/dirilisdizisi/

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@