Dışişleri Bakanlığı ABD Miami'de Görev Yapacak Bilgisayar Bilen Memur Arıyor

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile bilgisayar kullanımına hakim ve yabancı dili olan adaylar arasından memur alımı yapacağını duyurdu. Memur başkonsoloslukta görev yapacak.

Emlak İş İlanları 10.11.2021 - 15:49 10.11.2021 - 15:49 Mustafa KARAGÖZ

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli memur alımı yapacağını ilan etti. ABD'de istihdam etmek üzere yapılacak personel alımları lise mezunu olmak şartı ve İngilizce şartıyla olacak. İşte ilana dair detaylar. 

KPSS'SİZ, 41 YAŞ ŞARTIYLA BİLGİSAYAR BİLEN LİSE MEZUNU

Yayımlanan memur alım duyurusunda, personel alımlarının detaylarına dair bilgiler verildi. Bakanlık personel alımlarına dair "T.C. Miami Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 (bir) adet sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır." açıklamasında bulundu. 

Personel alımları için adaylar sınava katılacaklar. Sınav işlemleri ise ABD Miami'de gerçekleştirilecek. Bu konuda bir uyarı mesajı yayımlayan Dışişleri Bakanlığı "Sınav Miami/ Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olup, adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri kendi sorumluluklarında olacaktır." uyarısında bulundu. 

Söz konusu alım ilanı ile 1 personel istihdam edilecek.

MEMUR ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Memur alımı için başvuruda bulunacak adaylar için şartlar ilan edildi. Adayların lise mezunu olma, yaş ve diğer mesleki özellikleri sağlamaları isteniyor. Bakanlığın kılavuzunda yer alan o şartlar şunlar;

.Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, .En az lise mezunu olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmamak, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, (ilave olarak İspanyolca diline de hakim olanların KPDS veya SIELE sonuç belgelerini başvuru evrakına eklemeleri rica olunur), Bilgisayar kullanabilmek. 

BAŞVURU TARİHLERİ 

Şartları taşıyan adaylar memur alımı için başvurularını 29 Kasım tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri bakanlığın sitesinde yer alan kılavuzdaki evrakların kuruma teslim edilmesi ile tamamlanacak. Kurum başvuru evraklarının ilan edilen tarihe kadar bildirilen adrese gönderecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@