Doctor Who Dizisi Nerede Çekiliyor?

Doctor Who dizisi 1963 yılından bu yana yayınlanmaktadır. Peki, Doctor Who dizisi nerede çekiliyor, dizinin konusu ne, oyuncuları kimler?

Emlak Magazin 11.06.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Doctor Who dizisi 1963 yılından bu yana yayınlanmaktadır. Peki, Doctor Who dizisi nerede çekiliyor, dizinin konusu ne, oyuncuları kimler?

Bir BBC yapımı olan dizi Doctor Who’nun yakın dönemdeki ilk bölümü ise 26 Mart 2005 yılında yayınlanmıştır. Sydney Newman’ın yaratımı olan dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini yapan kişiler zaman içerisinde pek çok kez değişmiştir.Doctor Who Dizisi Hangi Semtte Çekiliyor?Doctor Who dizisinin çekildiği yer İngiltere’dir. Uzun yıllardır devam eden dizinin çekimleri için İngiltere’nin farklı birçok yeri kullanılıyor. Doctor Who Dizisinin Konusu Nedir?Doctor Who dizisinin konusu zamanlar arasında yolculuk yapabilen Doktor Who’nun hikayesidir. Sıradan bir doktor olmaktan çok uzak olan Who’nun her şeyi sıra dışıdır. İsmi muğlak olan bu karakterin kişiliğine dair şeyler de oldukça gizemlidir.Kendisini zaman yolcusu olarak tanımlayan Doktor Who, zamanın yanı sıra uzaya da yolculuk edebilmektedir. Doktor Who, bu yolculuklarını Tardis isimde bir kulübe yapmaktadır. Bir polis kulübesi olan Tardis, Doktor Who aracı niteliğindedir. Sıra dışı bir kahraman olan Doktor Who’nun çeşitli maceraları izleyicileri ile dizi aracılığıyla buluşuyor. Doctor Who Dizisinin Oyuncuları Kimler?Doctor Who dizisinin oyuncuları arasında oldukça farklı isimler yer alıyor. Zaman içerisinde Doktor Who’yu birçok farklı isim canlandırmıştır. Son dönemde ise Peter Capaldi, David Tenant ve Matt Smith oynamıştır.Ancak dizi son sezonu için farklı bir hamle yaparak Doktor Who karakterini bir kadına vermiştir. Dizinin 11. Sezonunda Doktor Who’ya Jodie Whittaker hayat vermektedir. Dizide ayrıca Bradley Walsh, Mandip Gill, Tosin Cole gibi isimler de yer alıyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@