Dolar, Enflasyon, Zamlar Sonrası AK Parti Oy Oranı! İYİ Parti CHP ve MHP Oyları ve İttifak Sıralaması Belli Oldu

Dolar kuru, ekonomi gündemi gibi başlıkların konuşulduğu dönemde partilerin oy oranlarına ilişkin anket araştırma sonuçları açıklandı. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki fark kapandı.

Dolar, Enflasyon, Zamlar Sonrası AK Parti Oy Oranı! İYİ Parti CHP ve MHP Oyları ve İttifak Sıralaması Belli Oldu

Ülke gündemi son günlerde ekonomi başlıklarına yoğunlaşmış durumda iken muhalefet partileri erken seçim talep ediyor. Dolar kuru, yüksek enflasyon gibi konuların gündemde olduğu bu süreçte ise kapsamlı bir anket araştırılması yapıldı.

DOLAR KURU, ENFLASYON, ZAMLAR SONRASI AK PARTİ'NİN OY ORANI

MAK Araştırma şirketi son günlerin en kapsamlı anket araştırmalarından birine imza attı. 30 büyükşehir ve 37 il olmak üzere toplam 67 şehirde oy araştırması gerçekleştirdi. 67 şehirde toplam 5750 kişiye gerçekleştirilen ankette ittifakların oy oranları belirlendi. Bunun yanında dolar kuru, enflasyon, zam gibi başlıklar sonrasında AK Parti'nin oy oranı hesaplandı.

Gerçekleştirilen anket araştırması sonucu kararların oy oranları dağıltıldıktan sonra AK Parti'nin oy yüzde yüzde 31.5 oldu. Cumhur İttifakında AK Parti ile birlikte yer alan MHP'nin oy oranı ise yüzde 8 olarak hesaplandı.

Diğer partilerin oy oranları ise şöyle oldu. Deva Partisi ve Gelecek Partisi'nin oy oranı yüzde 2.6 oy almış görünüyorlar. Bunnun dışında Yeniden Refah Partisi yüzde 0,9, Memleket Partisi ise yüzde 0,4, Saadet Partisi yüzde 1.5

Bunun yanında Millet İttifakında CHP'nin oy oranı yüzde 24.5 olarak tespit edildi. İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 15 oldu. HDP'nin oy oranı ise yüzde 9.6 oldu.

mak anket 27 kasım

CUMHUR İTTİFAKI İLE MİLLET İTTİFAKI ARASINDAKİ FARK KAPANDI

MAK Araştırma şirketi anketine göre; AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ile CHP, SP ile İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakının oy oranı farkı kapandı gözüküyor.Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranı yüzde 39,5 olurken Millet İttifakının oy oranı da bu seviyede oldu.

SONRAKİ HABER