Dolar Kurunun Gerilemesiyle Gözler Apple'a Çevrildi! iPhone Fiyatları Düşüyor! İşte Yeni Fiyatlar

Döviz kuruna bağlı olarak rekor sayılabilecek zamlar yapan Apple sonunda geri adım attı. Döviz kurunun sert düşüşü sonrasında hazırlanan yeni fiyat listesi internete sızdırıldı.

Teknoloji 22.12.2021 - 13:40 22.12.2021 - 13:40 Elif İşçi

Döviz kurunun hızla yükselmesinin ardından yurtdışından gelen ürünlere zam üstüne zam gelmişti. Özellikle akıllı telefon lideri olan Apple, döviz kurundaki zamlar sonrasında hiç zaman kaybetmeden anında fiyatları güncellemişti.

Akıllı telefonun bir lüks değil ihtiyaç halini aldığı günümüz şartlarında vatandaşın oldukça üzüldüğü ve bir daha hayalini dahi kuramayacağı fiyatlar gündeme geldi. Yapılan zamların oldukça acımasız olduğu ifade edildi.

DÖVİZ KURU GERİLEMESİ BEKLENTİLERİ ARTIRDI!

Türk lirasının hızla değer kaybetmesinin ardından zamlar arka arkaya gelmeye devam ediyordu. Döviz kurunun önlenemez yükselişinin ardından sosyal medyada gelen zamlar ok konuşuldu.

iPhone 13 fiyatı gelen zamlar sonrasında 20 bin liraya kadar çıktı. Pro modelleri yüksek saklama alanı ile birleşince bu oran 40 bin liranın üzerine çıkmıştı. Döviz kuru hayal kırıklığına neden olmuşken bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni ekonomik kararları açıkladı. Yapılan açıklama sadece bir gün içerisinde dolar kurunun gerilemesine neden oldu. Hala yüksek seviyelerde ilerlemesine rağmen gün geçtikçe düşmeye devam ediyor.

Döviz kurunda meydana gelen sert düşüş sonrasında gözler yapılan zamlara çevrildi. Zamların geri alınıp alınmayacağı konusunda tartışmalar devam ediyor. Pek çok marka etiketlerinde fiyat kuruna göre bir güncelleme yapmaya başladı. Bir adım da Apple’dan geldi.

APPLE YAPTIĞI ZAMLARI GERİ ALMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ!

Dolar Kurunun Gerilemesiyle Gözler Apple'a Çevrildi! iPhone Fiyatları Düşüyor! İşte Yeni Fiyatlar2

Apple yeni yıla girerken zaten halihazırda bir zam yapmıştı. Bunun ardından kuru fırsat bilerek ikinci bir zam daha yaptı. En ucuz, güncel bir telefon fiyatı 20 bin liranın üzerine çıkmıştı.

Apple tarafından da yeni bir fiyat listesi hazırlandı. Bu fiyat listesi de henüz güncellenmeden internete sızdırılmış oldu. Listenin ayrıntılarına bakıldığı zaman iPhone 13 mini 20 bin lira seviyelerindeyken 15 bin liraya kadar düştü. iPhone 13 fiyatı ise yeniden düşüyor ve 17 bin lira seviyelerine gerileyecek.

iPhone 13 Pro modeli ise yeni güncelleme sonrasında yeniden 22 bin lira olacak. Ancak sızdırılan listenin detaylarına bakıldığı zaman sadece telefon modelleri görülebildi. Diğer ürünlere ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@