Dolar TOKİ'yi Vurmadı! 3 Yıl Önceki Maliyetlerle Akılalmaz Fiyatlarla 8 Şanslı Şehirde Ev Satıyor

Dolar kurunda yaşanan yükselme konut fiyatlarını vururken TOKİ Başkanlığı daha önceden inşa ettiği konutları dolar kuru farkı olmadan 3 yıl önceki fiyatlarla satışa çıkardı.

Toki 14.12.2021 - 12:01 14.12.2021 - 12:01 Mustafa Karagöz

TOKİ Başkanlığı'nın konut satış listesinde bir projede herhangi bir ön koşul şart veya kura olmadan doğrudan satış yapılacağı ilan edildi. Kurum konut ihtiyacı daha yüksek olan 7 farklı şehirde ise kuralı konut satışı yapacak. Kuralı konut satışları başvuruların alınması ardından ismi kurada çıkacaklar için geçerli olacak. İşte o şanslı iller ve bazı örnek fiyatlar. 

YILSONU TOKİ KURASIZ KONUT SATIŞ LİSTESİ! 1 ŞEHİR LİSTEDE

Kurasız ön şartsız ve sadece başvuru önceliğine göre konut satışı yapacak olan kurum, satış işlemleri için "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 10 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 24 Kasım 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." açıklamasında bulundu. 

3+1 konumunda olan konutların sayısı 10 olarak duyurldu. Konutların büyüklükleri de ilan edilen duyuruda dairelerin brüt 106 m2 olduğu bildirildi. Kurasız başvuru önceliğine göre satılacak dairelerin fiyatları ise tablodaki gibi. 

kurasız konut erzurum 3+1 aralık

KURALI KONUT SATIŞ İLANLARI! 7 ŞEHİR LİSTEDE

Kuralı konut satış duyurularına bakıldığında ise 7 farklı şehrin listede olduğu görülüyor. Adana, Aydın, Giresun, Isparta, Kırıkkale, Kilis ve Van illerinde kuralı konut satışı yapacak olan kurum bu konutlar için bir tablo hazırladı ve satışı yapılacak konut sayısını, konutlar için kimler başvuru yapabileceğini ve başvuru tarihlerini açıkladı. 

toki kuralı liste aralık 2021

KURALI KONUTLAR İÇİN SATIŞ FİYATLARI

Kurumun duyurusunda yer alan iller için özel olarak başvuru kılavuzu hazırlandı. Bu kılavuzda konutların hangi fiyatlardan satışının yapılacağı ve taksitli ödeme planlarının nasıl olacağı ilan edildi.  Emlak365.com olarak bazı şehirler için toplam satış fiyatlarını ve aylık taksitli ödeme planlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Isparta Daire Satış Fiyatları

toki ısparta yeni konut

Kırıkkale Daire Satış Fiyatları

toki kuralı aralık kırıkkale

Van Daire Satış Fiyatları

toki aralık van tuşba kuralı

Giresun Daire Satış Fiyatları

Toki giresun konut satışı maliyet bilgileri

TOKİ Daire Satış Fiyatları

Toki aydın konut satışı maliyet bilgileri

KURALI KONUT ALMAK İSTEYENLER 

Başvuru işlemleri e-devlet üzerinden bankacılık işlemleri ise Ziraat Bankası'ndan tamamlanacak. Kuralı konutlar için başvuru yapma planı yapanlar başvurularını e-Devletr sistemi üzerinde yapacaklar. Başvuruların online olarak yapılması ardından ise Ziraat Bankası'ndan başvuru ücreti ödenecek. Daha sonra kura işlemleri beklenecek. Kura sonunda hak sahibi olanlar Ziraat Bankası'ndan işlemleri tamamlayacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@