Dolu, Ani Sel, Su Baskını, Heyelan, Yıldırım Uyarısı! 13 İl İçin Meteoroloji Alarm Verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM son dakika duyurusu ile 13 il için sağanak yağış uyarısı yaptı. 10 Ağustos hava durumu tahmini, bugün hava nasıl olacak?

Dolu, Ani Sel, Su Baskını, Heyelan, Yıldırım Uyarısı! 13 İl İçin Meteoroloji Alarm Verdi

Türkiye mevsim sıcaklıklarının üzerinde seyreden kavurucu sıcaklıklar ile mücadele ederken yaşanan orman yangınları büyük üzüntü ve endişeye neden olmuştu. Orman yangınlarının yaşandığı bölgelerde meydana gelen yağışlar sevinç yaşatırken ne yazık ki bazı bölgelerde yaşanan aşırı yağışlar yeni felaketlere neden oldu.

Heyelan ve su baskınları yeni mağduriyetler yaratırken 10 Ağustos 2021 tarihli hava durumu tahmin raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Yayımlanan yeni hava durumu tahmin raporu ile 13 ile sağanak yağış uyarısı yapıldı.

10 AĞUSTOS 2021 SALI GÜNÜ HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU, BUGÜN HAVA NASIL OLACAK, YAĞMUR, YAĞIŞ VAR MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yayımlanan hava durumu tahmin raporu ile kuvvetli yağışlara dikkat uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada Türkiye'nin kuzey ve iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Çankırı ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahminlerine yer verildi.

mgm-uyarı-1

Meydana gelecek yağışların Batı Karadeniz kıyıları ile Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli, Bartın’ın doğu ve Kastamonu’nun kuzey ilçeleri ile Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli olacağı yönünde uyarı yapıldı.

mgm-uyarı-2

MGM SEL, SAĞANAK YAĞIŞ, HEYELAN UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Meteoroloji tarafından yayımlanan hava durumu tahmin raporu haritasında bugün yağışlı gösterilen iller Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Sivas, Kayseri, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Tokat ve Ardahan olarak sıralandı.

SONRAKİ HABER