Domuzlardan tarlasını korumak için ilginç bir yöntem geliştirdi! Duyanlar şaşırıyor!

Her sene fındık bahçesine giren domuzlardan bunalan Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Sabırlı köyünde fındık üreticisi olan Ünver Bozkurt, tarlasını domuzlardan korumak için ilginç bir yöntem geliştirdi.

GÜNDEM 26.07.2019 - 16:31 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Her sene fındık bahçesine giren domuzlardan bunalan Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Sabırlı köyünde fındık üreticisi olan Ünver Bozkurt, tarlasını domuzlardan korumak için ilginç bir yöntem geliştirdi.

Her yıl domuzların saldırısında dolayı zarara uğrayan Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Sabırlı köyünde fındık üreticisi olan Ünver Bozkurt, ilginç bir yöntem geliştirerek tarlasını korumaya aldı. Bozkurt’un yöntemini duyanlar şaşırsa da bozkurt tarlasını domuzlardan korumayı başarıyor.SONUNDA HEDEFİNE ULAŞTI!Fındık bahçesine yabani domuzlardan korumak için uzun uğraşlar veren fakat bir türlü koruyamayan Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Sabırlı köyünde fındık üreticiliği yapan Bozkurt, sonunda geliştirdiği yöntemle hedefine ulaştı.İNSAN SAÇLARIYLA DOMUZLARI KORKUTUYOR!Berberlerden topladığı saçları tarlasında bulunan fındık ağaçların dalların arasına koyarak, domuzların tarlaya girmesini engelleyen Bozkurt, "Yabani hayvanlar genellikle insanlardan kaçar, korkarlar. Hatta görmediği halde kokusunu dahi duysa kaçarlar. İnsan saçları da koku verdiği için ben bu yönteme başvurdum ve hakikaten başarılı oldum. Kurtulmuş olduk. Berberlerden topladığım insan saçlarını tarlamın çevresine etrafına döktüm. Daha sonra beklemeye başladım, bu yöntemle başarılı oldum. Uyguladığım bu yöntemle saçların üzerinde insan kokusu olduğu için domuzlar fındık bahçesine zarar vermiyor.  Bu uygulamaya yaklaşık Üç yıldır yapıyorum . Bu yöntemle kesinlikle herhangi bir zarar görmeden fındığımı hasat sonunda fire vermeden topluyorum. Diğer çiftçilere de böyle yapmalarını tavsiye ederim" dedi.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@