Dün Gündemde EYT Yok Denmişti! Bugün AK Parti EYT Düzenlemesine Tarih Verdi

EYT gündemimizde değil açıklamasının ardından umutsuzluğa düşen EYT'liler için AK Parti'den yeni bir açıklama geldi. Açıklamada EYT düzenlemesi için tarih verildi.

Gündem 12.11.2021 - 16:58 12.11.2021 - 16:58 Mustafa KARAGÖZ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için AK Parti'den açıklama gelmişti. Öncelikli konuların asgari ücret ve 3600 ek gösterge düzenlemesinin belirtildiği açıklamada EYT için öncelikli gündem değil ifadeleri gelmişti. Bu açıklamaların ardından ise AK Parti'den yeni açıklama geldi. EYT'lileri yeniden umutlandıracak açıklamada düzenleme için tarih verildi. 

EYT DÜZENLEMESİ İÇİN TARİH VERİLDİ

EYT düzenlemesine ilişkin beklentiler yılsonuna doğru artmıştı. Basında sıkça yer alan haberlerin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kısa süre önce yapmış olduğu konuşmasında "Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır" ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamaların hemen ardından ise EYT düzenlemesi hakkında yeni açıklama geldi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu tarafından yapılan açıklamada ise EYT'lilere umut verildi.

Muhammet Emin Akbaşoğlu konuşmasında öncelikli konu olarak 3600 ek gösterge çalışmasını gösterdi. Bu düzenlemenin teklife dönüştürülmesi ve meclise gelmesinin ardından EYT için sürecin başlayacağını belirtirek tarih verdi. EYT düzenlemesine ilişkin Akbaşoğlu sözleşmeli personelin, emeklilerin durumu ve emeklilerin durumu kapsamında EYT'lilerin durumu üzerinde bu yapılan çalışmaların nihayetlenmesi sonrasında konunun Cumhur İttifakında görüşüleceğini söyledi İttifak arasında yapılacak görüşmenin ardından diğer partilerle görüşüleceğini ve ardından açıklama olacğaını söyledi. 

3600 EK GÖSTERGEDEN SONRA EYT

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu EYT düzenlemesi için 3600 ek gösterge düzenlemesinden sonrasını işaret etti. 3600 ek gösterge düzenlemesinin ne zaman çıkacağına ilişkin ise Akbaşoğlu "İnşallah yıl başından sonra bu konular nihayetlendiğinde TBMM'nin gündemine Cumhur İttifakı olarak getirilmek üzere çalışılmaktadır. Cumhur İttifakıyla beraber, paydaşlarımızla istişare yaparak 3600 Ek Gösterge'yle ilgili çalışmalarımızı nihayetlendirip, bunu yılbaşından sonra bir kanun teklifiyle gündeme getirip, diğer partilerle de istişare edip kamuoyuna açıklayacağız." açıklamasında bulundu. Açıklama kapsamında 3600 ek gösterge için 2022 yılı başı işaret edildi. Bu düzenleme sonrası için ise EYT için ilk adımlar atılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@