Dünya Genelinde Facebook, WhatsApp ve İnstagram Sosyal Medya Çöktü

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları Facebook, İnstagram ve WhatsApp giriş sorunu yaşıyor. Dünya genelinde sosyal medya çöktü!

Gündem 14.04.2019 - 16:27 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları Facebook, İnstagram ve WhatsApp giriş sorunu yaşıyor. Dünya genelinde sosyal medya çöktü!

Sosyal medyada en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Twitter, Facebook ve İnstagram çöktü. Konu hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı açıklama yaparak sorunun dünya genelinde yaşandığını duyurduSosyal Medya Neden Çöktü?Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan konu hakkında açıklama yaparak "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi.Facebook, İnstagram ve WhatsApp uygulamalarında dünya genelinde erişim sorunu yaşandığını belirten Bakan Yardımcısı bu sorunun ülkemizdeki kullanıcıları da etkilediğini söyleyerek "Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi" dedi.Ara Ara Erişim Sorunu Yaşanmaya Devam Ediyor! Her 3 uygulamada da erişim sorunu devam ederken WhatsApp uygulamasında yollanan mesajlar karşı tarafa gecikmeli olarak giderken yine sık sık uygulamada cep telefonu ekranlarına "WhatsApp güncelleniyor" yazısı beliriyor. Sosyal Medyaya Erişim Yasağı Mı Uygulanıyor?Kısa sürede sosyal medyaya erişim yasağı uygulanıyor söylentileri yayılırken yaşanan sorun uygulamaların kendi alt yapı sorunlarından kaynaklanıyor ve böyle bir müdahale söz konusu değil. Zaten söz konusu sorun tüm dünya genelinde meydana geldi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@