Dünya Tuvaletler Birliği Türkiye'de 193 Bin Lira Ödeyerek Tuvalet Yaptırdı

Dünya Tuvaletler Birliği tarafından verilen 193 bin liralık hibe kredi ile yapılan tuvalet birliğin üst düzey yöneticilerinin katıldığı törenle açıldı! Dünya Tuvaletler Birliği'nin (WTA) tarafından Yalova Belediyesi'ne verilen 193 bin liralık hibe kredi ile inşa edilen tuvalete açılış töreni düzenlenmesi ise tartışmalara neden oldu.

EMLAK MAGAZİN 21.07.2018 - 10:26 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Dünya Tuvaletler Birliği tarafından verilen 193 bin liralık hibe kredi ile yapılan tuvalet birliğin üst düzey yöneticilerinin katıldığı törenle açıldı!

Dünya Tuvaletler Birliği'nin (WTA) tarafından Yalova Belediyesi'ne verilen 193 bin liralık hibe kredi ile inşa edilen tuvalete açılış töreni düzenlenmesi ise tartışmalara neden oldu. Konu hakkında yapılan eleştirilere yanıt veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman "Bazen bu açılışını yapacağımız tuvalet ilimizde siyaseten kullanıldı ve eleştiri aldı ama doğru bir yaklaşım değildi." diyerek eleştirilere yanıt verdi. Yalova'nın Kardeş Şehri Suwon Tuvaleti Kendi Adına Yaptı Yalova tarafından kardeş şehir ilan edilen Suwon Belediye Başkanı tarafından kendilerine böyle bir teklif geldiğini belirten Salman "Eğer kardeş şehrimiz Suwon'a gidip de orada bulunan tuvalet müzesini görselerdi böyle düşüncelerde olmayacaklarına inanıyorum. Geçtiğimiz yıl bizi ziyaret eden Suwon Belediye Başkanına Suwon Parkı'nı gezdirirken 'Buraya bir tuvalet yapalım' teklifi geldi.Biz de bu konuda yapılan teklifi geri çevirmenin doğru olmayacağını düşünerek kabul ettik. Çünkü Suwon kenti Dünya Tuvalet Birliğinin üyesi olan bir belediye. Lokasyon olarak bize o parkı teklif etmişti. O bölgede bir tuvalet olduğu için, Doğu Sahil Bandı'nı kendilerine önerdik.Çünkü burası en önemli noktalarından biri konumunda. Bu umumi tuvaleti sevgili vatandaşlarımız gerektiği gibi, eve verilmiş bir hediye gibi kullanırlar. Sonuçta Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve 'Temizlik imandan gelir' diye bir sözümüz var. Bu sözü aklımıza getirerek bu tuvaleti kullanırız." diyerek tuvaletin yapılma hikayesini de paylaşmış oldu. Tuvaletin açılış töreni için Dünya Tuvaletler Birliği Genel Sekreteri Young Checl Kim, Güney Kore'nin İstanbul Başkonsolu Keewon Hong ve Suwon Belediye Başkanı gibi çok sayıda üst düzey önemli isim de katılım gerçekleştirdi. 193 bin liraya mal olan tuvalet açılış töreni ile halkın kullanımına sunuldu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@