E Devlet Üzerinden Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 2020 (TC İle Findeks Rİsk Raporu Sorgulama)

Bankalar artık kredi notuna göre kredi faiz oranı belirlemeye başlarken vatandaş hem kredi çekmek hem de düşük faizli kredi kullanabilmek için kredi notunu öğrenmek istiyor.

GÜNDEM 09.02.2020 - 15:00 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Bankalar artık kredi notuna göre kredi faiz oranı belirlemeye başlarken vatandaş hem kredi çekmek hem de düşük faizli kredi kullanabilmek için kredi notunu öğrenmek istiyor. Peki, Findeks kredi notu nedir, nereden öğrenilir, e devlet kredi notu nasıl sorgulanır? Ücretsiz kredi notu öğrenme!

E Devlet üzerinden ücretsiz Findeks Risk Raporu sorgulaması yapılmasına izin verilmektedir. E DEVLET KREDİ NOTU NERDE YAZIYOR?E devlet üzerinden kredi notu sorgulama işlemi Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu alanından alınmaktadır. Ancak bu alanda kredi notu yerine kişinin risk raporunun tamamı verilmektedir. E DEVLET KREDİ NOTU NASIL SORGULANIR?E Devlet ücretsiz kredi notu sorgulama sisteminde kişinin sadece bankalara olan toplam borcu görüntülenebilmekte olup ücretsiz kredi notu sorgulama hakkı sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere Findeks kredi notu sistemi üzerinden sadece bir kerelik sunulan bir hizmettir. Kredi notu sorgulama ücreti 7 lira ila 12 lira arasında kullanılan yönteme göre değişmektedir. E DEVLET SİSTEMİNE ŞİFRENİZ İLE GİRİŞ YAPIN İnternete E Devlet yazın ve TÜRKİYE GOV TR internet sitesine giriş yapın, ardından gelen sayfada T.C. Kimlik numarası ve E Devlet Şifresi bilgilerinizi yazarak giriş tuşuna basın ve sisteme girin. 

E DEVLET FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA EKRANI İÇİN ARAMA BÖLÜMÜNÜ TIKLAYIN Ana ekranda yer alan arama bölümüne risk merkezi yazın ve ilk çıkan sonuca tıklayın. 

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ KREDİ LİMİT VE BORÇ BİLGİLERİ SORGULAMA EKRANINA GİRİN Gelen ekranda sağ üst köşede yer alan yeni başvuru linkini tıklayın. 

TBB KREDİ LİMİT VE BORÇ BİLGİLERİ RAPORU İÇİN BAŞVURUNUZU YAPIN E Devlet üzerinden kredi limit ve borç bilgilerinizi öğrenmek için gelen ekranda bu bölümü işaretleyin ve onay verin. 

SON OLARAK ONAY VERİNSon adım olarak gelen ekranda rapor oluşturulmasına onay verin ve cep telefonunuza gelen mesajı başvuru bilgileri bölümünden girerek raporunuza ulaşın. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@