Ege Denizi Beşik Gibi! AFAD Açıkladı: Muğla, İzmir, Çanakkale Peş Peşe Depremlerle Sarsıldı

Ege Denizi peş peşe yaşanan depremlerle adeta beşik gibi sallanmaya devam ediyor. AFAD son dakika deprem haberleri ile yer sarsıntısı gerçekleşen şehirleri açıkladı. Buna göre Ayvacık Çanakkale, Seferihisar İzmir ve Datça Muğla depremler ile sarsıldı. Son depremler AFAD, deprem mi oldu son dakika?

Ege Denizi Beşik Gibi! AFAD Açıkladı: Muğla, İzmir, Çanakkale Peş Peşe Depremlerle Sarsıldı

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamaları ile deprem yaşanan yerler ve son depremler ilan edildi.

Ne yazık ki Türkiye'de son dönemde sismik hareketlilik artarken yurdun pek çok şehrinde üst üste depremler yaşanmaya devam ediyor. Yaşanan her deprem kentsel dönüşümün önemini bir kere daha hatırlatırken depremlerin şiddetinin orta şiddette yer alması ve depremlerde can ve mal kaybı olmaması ise sevindiren bir gelişme olarak öne çıkıyor.

TÜRKİYE'DE PEŞE PEŞE DEPREMLER! AFAD SON DAKİKA DEPREM HABERLERİ, NEREDE DEPREM OLDU?

AFAD resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurular ile yaşanan son depremler duyuruldu. Buna göre Ege Denizi bölgesinde yaşanan sismik hareketlilik devam etti.

Yaşanan son deprem Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi merkez üslü olarak meydana gelirken depremin saati 07:10 ve depremin şiddeti ise 3.9 olarak duyuruldu.

Ege Denizi Beşik Gibi! AFAD Açıkladı: Muğla, İzmir, Çanakkale Peş Peşe Depremlerle Sarsıldı - Resim 1

Yaşanan bir diğer deprem ise sabaha karşı yine Ege Denizinde meydana geldi. 2020 yılında çok sayıda binanın yıkılmasına neden olan şiddetli deprem meydana gelen Seferihisar fay hattında yeni bir deprem daha meydana geldi.

Ege Denizi Beşik Gibi! AFAD Açıkladı: Muğla, İzmir, Çanakkale Peş Peşe Depremlerle Sarsıldı - Resim 2

AFAD tarafından yapılan açıklama ile sabah saatlerinde 05:54 itibari ile meydana gelen depremin şiddeti 3,9 olarak duyurulurken depremin merkez üssü ise İzmir'in Seferihisar ilçesi olarak belirlendi.

Ege Denizi Beşik Gibi! AFAD Açıkladı: Muğla, İzmir, Çanakkale Peş Peşe Depremlerle Sarsıldı - Resim 3

Hatırlanacağı üzere 14 Nisan 2021 tarihinde Muğla'da peş peşe depremler yaşanmış 5.1 şiddetindeki deprem panik ve korku yaratırken ardından 3.9 şiddetinde bir artçı deprem daha yaşanmıştı.