Ehliyeti Olanlara Almanya Kapısı Açıldı! Almanya İşçi Alımı 2022 Başvurusu Meslekler Listesi Açıklandı

Almanya işçi alımı için beklenen 2022 duyurusu yayımlandı. Türkler'e Almanya kapısı açıldı. Almanya işçi alımı 2022 başvuru nasıl yapılır, aranılan meslekler, başvuru şartları, nereye başvurulur?

Ehliyeti Olanlara Almanya Kapısı Açıldı! Almanya İşçi Alımı 2022 Başvurusu Meslekler Listesi Açıklandı

Almanya vasıfsız işçi alımı için beklenen 2022 ilanları yayımlandı, Türkler'e yeniden Almanya kapısı açıldı! İŞKUR Almanya işçi alımı 2022 için beklentiler sürerken Almanya işçi alım şirketleri ise kendi ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. 2022 senesinin ilk günleri itibari ile yabancı firmalar resmi olarak ilanlarını duyururken en çok işçi alımı yapılacak olan meslekler ise Almanya şoför alımı olarak öne çıktı.

Almanya işçi alımı meslekler 2022 listesinde ehliyeti olan kişilere büyük avantajlar sunulurken özellikle de tır ehliyeti, tanker ehliyeti gibi büyük araçları kullanmaya yetkisi olan ve bu alanda mesleki deneyimi olan kişileri adeta yabancı firmalar havada kapıyorlar. Almanya işçi alımı 2022 başvuru detayları hakkında bilmeniz gereken herşey haberimizde...

ALMANYA İŞÇİ ALIMI MESLEKLER 2022!

Almanya işçi alımı için başvuru yapılabilecek farklı pek çok kanal bulunuyor. Şu ana kadar İŞKUR Almanya işçi alımı 2022 için resmi bir ilan yayımlanmazken Almanya kanadından ise yurt dışı işçi alımı yapan firmaların vermiş olduğu ilanlar bulunuyor. Bu ilanlardan biri de Almanya'da hizmet veren Meinestadt üzerinden verildi.

almanya iş ilanları-2

Yayımlanan ilan kapsamında 767 bin civarında işçi alımı yapılacak olan pozisyon ve bu pozisyonlara ilişkin aranılan meslekler ile başvuru şartları belirlendi. İş ilanları arasında en fazla olanların başında ise Lojistik, depo ve trafik pozisyonda aranılan şoför alımları olarak dikkat çekti.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI 2022 BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Almanya işçi alımı başvurusu yapmak isteyen kişilerin Almanya'da hizmet veren işçi alım siteleri üzerinden başvuru yapma imkanı bulunuyor. Bu sitelerden biri de https://jobs.meinestadt.de olarak öne çıkıyor. Sizde sitenin adresini arama çubuğunuza yapıştararak bu siteye ulaşabilir, işçi alımı başvuru şartları ve detayları hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

almanya içşi alımı maaşı

ALMANYA İŞÇİ MAAŞLARI 2022! ALMANYA'DA ASGARİ ÜCRET KAÇ TL, EURO?

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Almanya'da işçi maaşları Türkiye'ye göre son derece yüksek sınırlarda uygulanıyor. Almanya'nın 2022 genelinde 1,5 milyon işçi alımı yapması beklenirken ülkede işçi maaşı ise 4 bin Euro üzerinden ödeniyor. Bu da bugünkü kur üzerinden Almanya'da çalışacak olan bir gurbetçinin 62 bin 500 TL aylık maaş alması anlamına geliyor.

SONRAKİ HABER