Ekim Yağmurlarla Geldi! Çok Sayıda Şehirde Şemsiyelerle Dışarı Çıkılacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunda hava sıcaklıklarının bazı illerde düşeceğini ilan etti. Özellikle yurdun kuzeyinde de şiddetli yağışlar bekleniyor.

Gündem 02.10.2021 - 14:10 02.10.2021 - 14:10 Mustafa KARAGÖZ

Ekim ayının girmesinin ardından belli bölgelerde hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşmeye başladı. Öyle ki bazı şehirlerde özellikle geceleri hava sıcaklığı 5 dereceye kadar indi. Havaların soğumasının yanında ayrıca bazı şehirlerde yağışların da etkisi arttı. 

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR YAĞIŞLARIN ETKİSİ ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda hem haftasonunda yurt genelinde sıcaklıkların nasıl olacağını açıkladı hemde yeni haftanın ilk günü için tahminlerini paylaştı. 

Kurum tarafından ilan edilen son hava tahmin raporunda özellikle gece saatlerinden itibaren bazı şehirlerde yağışların etkisi artacak. Şiddeli yağış için Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz'in doğusunda, Trabzon'un doğusu, Rize geneli ve Artvin'in kıyı kesimlerini işaret etti. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar için yaşanabilecek olumsuzluklara dair dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Bu bölgelerin dışında yağış uyarısı yapılan diğer şehirler ise Erzurum'un kuzeyi, Artvin'in güneyi ve Ardahan çevreleri olarak açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporunda ayrıca kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Pazar günü öğleden sonrası için yapılan uyarıda Siirt geneli ve Van'ın güneyi ile Batman, Şırnak ve Hakkari'nin kuzey kesimlerinin şiddetli rüzgardan etkileneceği açıklandı. 

Kuvvetli yağış ve fırtına beklenen illerde yaşayan vatandaşların başta ulaşım olmak üzere çeşitli olumsuzluklara karşı çok dikkatli olmaları istendi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@