Elektrikli Araç Bekleyenler için Polestar Harekete Geçti! Otomobil Sektörünü Sallayacak Araç için Tarih Verildi

Volvo'nun bir alt markası olarak çıkış yapan Polestar, tarih açıklayarak yeni elektrikli otomobili Polestar 3 için heyecana neden oldu. Dev markaları tahtından edecek yeni model ne zaman satılacak?

Teknoloji 03.12.2021 - 11:18 03.12.2021 - 11:45 Elif İşçi

Dev araç markalarından Volvo’nun alt markası olarak kurulan Polestar heyecan verici bir açıklama yaptı. Şirketin ses getirecek bir araç tasarımı üzerinde çalıştığı belirlendi. Modelin ismi ise Polestar 3 olarak açıklandı.

Araç markalarının devleri arasında bulunan Mercedes, Audi ve Tesla gibi markalarla hızlı bir rekabet içerisine girmek isteyen Polestar konu hakkında son derece iddialı olduğunu belirtti.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İÇİN KOLLARI SIVADI

Elektrikli Araç Bekleyenler içi Polestar Harekete Geçti! Otomobil Sektörünü Sallayacak Araç için Tarih Verildi2

Elektrikli otomobil üretiminin hız kazandığı bu dönemde en son Nissan iddialı bir çıkış yapmıştı. 4 farklı elektrikli otomobil tasarımını açıklamış ve araç meraklılarının kısa sürede ilgisini cezbetmeyi başarmıştı. Şimdilerde aynı heyecanı, araç sektöründe kendisini kanıtlamak isteyen Polestar’ın yaşadığı belirlendi.

Polestar 3 ismini vermiş olduğu modelini satışa açmak için hummalı bir çalışma içerisine girdi. Aslında Volvo’nun bir alt markası olduğu için son derece güven vadediyor. Ancak bu süreç içerisinde elektrikli otomobil dünyasına hızlı bir giriş yaparak pek çok kişinin takip ettiği markalardan birisi haline geldi.

POLESTAR 3 İÇİN TARİH VERİLDİ

Polestar 3 ismi ile piyasaya sürülecek araç için beklenen açıklama sonunda yapıldı ve tarih verildi. Aracın piyasaya çıkması ve satışa sunulması için geri sayım başladı çünkü 2022 yılı hedef gösterildi.

Aracın özellikleri şimdiden merak konusu oldu. Elektrikli araçlar pek çok kişinin ilgisini cezbederken henüz konu hakkında bir açıklama yapılmadı. Ancak araç meraklıları serinin bir önceki aracı olan Polestar 2 özelliklerini düşünerek bir karşılaştırma yapıyorlar. Aracın 408 beygir gücüne sahip, 78 kWh bataryasının bulunduğu bir motoru bulunuyordu. Bu sayede 470 kilometre uzunluğunda bir menzili bulunuyordu.

Yeni araç Polestar 3’ün daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı düşünüldüğü zaman ise şimdiden aracın sunacakları merak konusu haline geldi. Şirketin planları ise bununla bitmiyor. 2023 yılında Polestar 4 kompakt SUV modelinin piyasaya sürülmesi beklenirken, 2024 yılında ise Polestar 5 hedefinin olduğu belirlendi.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@