Emlak Katılım Bankası Deniz Aksu Görevden Mi Alındı, İstifa Mı Etti?

Uzun süredir tasfiye halinde olan Emlak Bankası inşaat sektörünü desteklemek amacı ile yeniden faaliyete geçirilmiş, başına da Deniz Aksu getirilmişti.

Gündem 13.10.2019 - 12:00 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Uzun süredir tasfiye halinde olan Emlak Bankası inşaat sektörünü desteklemek amacı ile yeniden faaliyete geçirilmiş, başına da Deniz Aksu getirilmişti. Deniz Aksu istifa mı etti, görevden mi alındı, Deniz Aksu kimdir, nerelidir?

17 yıl gibi son derece uzun bir süre sonra yeniden faaliyete geçirilen Emlak Katılım Bankası başkanlığına Deniz Aksu atanmıştı. Aydınlık Gazetesi Ekonomi Müdürü Recep Erçin sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile Aksu'nun görevden el çektirildiğini iddia etti. Deniz Aksu Görevden Alındı İddiası! 17 Ağustos 2018 tarihinde Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı pozisyonundayken Emlak Bankası Genel Müdürü olarak atanan Aksu'nun görevden alındığı iddia edildi. Erçin yapmış olduğu "yıllardır tasfiye halinde olan sonra inşaat sektörüne destek için yeniden faaliyete geçirilen bankanın çiçeği burnundaki genel müdürü istifa etmiş deniyor. aslı var mıdır? düzeltme: istifa değil görevden alma!" paylaşımı ile Aksun'nun görevden alındığını duyurdu. 

Deniz Aksu Kimdir?Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ ekonomi bölümünden mezun oldu. 1995 senesinde Pamukbank'ta Kurumsal Portföy Yöneticisi olarak bankacılık kariyerine başladı. 1997 senesinde Yapı Kredi Bankası Kredi Finansal Kiralama A.Ş.'de Bursa Bölge Müdürü olarak görev aldı 1998 ve 2008 seneleri arasında Citibank bünyesinde Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Başkanı olarak çalıştı. 2008 yılında HSBC Bank'ta Kıdemli Şube Müdürü oldu. 2012 senesinde Albaraka Türk bünyesinde Kurumsal Pazarlama Birim Müdürü oldu. 2017 yılında Albaraka Türk Kredi Riskinden Sorumlu Genel Müdürü oldu. Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Deniz Aksu verilen karar ile Emlak Bankası Genel Müdürü olarak atanmıştır. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@