Emlakçı Olsa Evladına Bu Fiyata Vermez! TOKİ Tuğla Parasına Daire Satışlarına Başladı

TOKİ Başkanlığı Kuralı Konut Satış Listesinde farklı illerde konut satışı yapacak. Kura sonucuna göre hak sahibi olacak vatandaşlar indirimli düşük taban fiyatlarla ev sahibi olacaklar.

Toki 04.12.2021 - 17:44 04.12.2021 - 17:44 Mustafa Karagöz

TOKİ Başkanlığı 6 Aralık tarihinden itibaren başvuruları almaya başlayacak. Aşağıda yer alan ödeme planlarını inceleyecek olan vatandaşlar şartların kendilerine uygun olması durumunda başvuruların e-Devlet'ten tamamlayacaklar. e-Devlet'ten ön başvuruları yapacak olan vatandaşlar daha sonra başvuru ücretini ödeyerek kuraya katılacaklar. Kura sonunda hak sahibi olanlar ise son dönemde oluşan emlak sektörü fiyatlarına göre çok daha ucuz fiyatlarla ev sahibi olacaklar.

TOKİ ucuz fiyat avantajının yanında ayrıca taksitli ödeme seçenekleri de sunuyor. Taksitli ödeme planları her konut projesi için ayrı ayrı belirlendi. TOKİ ev alacak olan vatandaşların projeye göre değişmekle beraber yüzde 10, yüzde 12, yüzde 20 oranlarında peşinat ödemesini istiyor. Peşinat ödemesi yapan vatandaşlar daha sonra geri kalan tutarı ise 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade ile ödeyebilecekler. 

6 ARALIK TARİHİ İTİBARİYLE BAŞVURULAR BAŞLAYACAK

TOKİ Başkanlığı'nın güncel konut satış listesinde yer alan duyurulardan 7 tanesini sizler için derledik. Çankırı, Kastamonu, Aksaray, Bursa, Burdur, Malatya ve Balıkesir illeri için yayımlanan duyurularda çok özel seçeneklerle ev sahibi olma şansı sunuluyor. 

Çoğunluğu orta gelir grubu konut projeleri kapsamında satışa çıkarılan daireler için özel şartlar bulunmuyor. Vatandaşlar konutlar için ikamet şartı, gelir şartı, gayrimenkul sahibi olmama şartı gibi koşullara bakmadan başvuruda bulunabilecekler. 

Başvuruların ardından ise her şehir için kura çekilişi düzenlenecek. Düzenlenen çekiliş sonrası hak sahibi olanlar ise konutları almaya hak kazanacaklar. Çekiliş sonrası işlemleri ilgili banka tarafından yürütülecek. 

7 ŞEHİR İÇİN İL İL ÖDEME PLANI UCUZ KONUT SATIŞ FİYATLARI

Çankırı, Kastamonu, Aksaray, Bursa, Burdur, Malatya ve Balıkesir'de yer alan konut projelerinden ev almayı düşünen vatandaşlar için ödeme planları aşağıda tablolardaki gibi. Her il için ilan edilen tablolarda konutların satış fiyatları var. Bunun dışında müşterilerin ödemeleri gereken en düşük peşinat tutarı, minimum taksit tutarları yer alıyor. 

Çankırı kuralı konut satışı TOKİ fiyat listesi

çankırı toki kuralı konut satışı aralık 1

Kastamonu kuralı konut satışı TOKİ fiyat listesi

kastamonu toki kuralı konut satışı aralık 1

Aksaray kuralı konut satışı TOKİ fiyat listesi

aksaray toki kuralı konut satışı aralık 1

Bursa kuralı konut satışı TOKİ fiyat listesi

bursa toki kuralı konut satışı aralık 1

Burdur kuralı konut satışı TOKİ fiyat listesi

burdur toki kuralı konut satışı aralık 1

Malatya kuralı konut satışı TOKİ fiyat listesi

malatya toki kuralı konut satışı aralık 1

Balıkesir kuralı konut satışı TOKİ fiyat listesi

balıkesir toki kuralı konut satışı aralık 1

ORTA GELİR GRUBUNDA SATIŞI YAPILACAK KONUTLAR İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Orta gelir grubu kapsamında satışı yapılacak olan konutlar için başvuruda bulunacak olan vatandaşların Türk vatandaşı olmaları gerekiyor. Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması bir diğer koşul. Ayrıca kuralı konut satışlarında kişinin n kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapma hakkı bulunuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@