En Kolay Oturma İzni Veren Ülkeler Listesi Açıklandı

Yaşamına Avrupa ülkelerinde devam etmek isteyen kişilerin merak ettikleri en kolay oturma izni veren ülkeler listesi açıklandı. Peki, Türkiye listede var mı, kaçıncı sırada, en kolay oturma izni veren ülke hangisi?

Gündem 02.05.2018 - 20:30 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman
Yaşamına Avrupa ülkelerinde devam etmek isteyen kişilerin merak ettikleri en kolay oturma izni veren ülkeler listesi açıklandı. Peki, Türkiye listede var mı, kaçıncı sırada, en kolay oturma izni veren ülke hangisi?

Vizesiz dolaşma izni veren Avrupa ülkeleri popülaritesini her geçen gün arttırırken düşen yurtdışı uçak bileti fiyatları de Avrupa ülkelerini gezmek isteyen kişileri cesaretlendiriyor. Bazı ülkeler ise kolay oturma izni vererek yatırımcıları ve sıcak parayı kendi ülkelerine çekmeye çalışıyor.

Bulgaristan'da Oturma İzni Almak Sadece 500 Bin Euro 

Kolay oturma izni veren ülkeler arasında yer alan Bulgaristan 500 bin Euro değerinde devlet tahvili alan yabancılara hemen oturma izni hakkı tanıyor. Ancak bu tahvillerin 5 yıl boyunca elden çıkarılmaması şartı aranıyor.Ekonomik kriz ile mücadele eden Yunanistan'da oturma izni almak için ise 250 bin Euro değerinde taşınmaz satın almanız isteniyor. D tipi oturma izni veren Yunanistan bu şekilde ülkede kalmanıza izin veriyor. Monaco oturma izni verilmesi için ise bankada adınıza açacağınız hesapta oturduğunuz süre boyunca en az 500 bin Euro para tutmak.

İngiltere oturma izni vermek için oldukça ağır şartlar koşan ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere'de oturma izni almak için 2 milyon ile 10 milyon arasında değişen rakamlarla yatırım yapılması isteniyor. Letonya'da oturma izni almak isteyen kişilerin ise 250 bin Euro değerinde mülk satın almaları isteniyor. İspanya'da oturma izni almak isteyen kişilerin 500 bin Euro değerinde taşınmaz satın almaları yeterli oluyor. İspanya oturma izni 2018 kapsamında buna ek olarak 5 yıl boyunca 2 milyon euroluk devlet tahvili alınması seçeneği de bulunuyor.

Malta'da oturma izni almak isteyen kişilerin ise 275 bin euro değerinde taşınmaz almak ve aylık yüzde 15 oranında vergi ödemek. Portekiz'de oturma izni almak isteyen kişilerin ise en az 10 kişiye istihdam sağlayacak bir işyeri açması yeterli oluyor. Buna ek olarak Portekiz'de ev almak için 500 bin Euro ayıran ya da devlet bankasında 1 milyon Euro tutmakta vatandaşlık almak için yeterli oluyor. Kaynak: emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@