Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı! TOKİ 180 Ay Vade Ve 800 TL Taksitle Konut Satıyor!

TOKİ tarafından ucuz konut satışlarına devam ediliyor. TOKİ aylık kaç TL taksit ödemesi yapan vatandaşları ev sahibi yapıyor. İşte TOKİ'nin son yayınlanan konut satış ilanları...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı! TOKİ 180 Ay Vade Ve 800 TL Taksitle Konut Satıyor!

Uygun fiyatla ev sahibi olmanın imkanını araştıran vatandaşlara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın kurumlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından çok cazip imkanlar veriliyor. TOKİ'nin sağladığı imkanları değerlendiren vatandaşlar oldukça makul şartlar eşliğinde ev sahibi olma imkanını elde ediyorlar. Peki TOKİ evleri kaç TL'ye satılıyor? TOKİ'den ev satın almak isteyenler aylık ne kadar taksit ödemesi yapıyorlar? TOKİ'nin hangi şehirlerde konut satışı var?

TOKİ DAR GELİRLİLERİ KONUT SAHİBİ YAPIYOR

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için ekstra imkanların oluşması gerekiyor. Emlak piyasasının fiyatlamalarına göre bu vatandaşların bir konut satın almaları imkan dahilinde bulunmuyor. Bundan dolayı da dar gelirli vatandaşlar farklı yolların araştırmasını yapıyorlar. TOKİ dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Bugüne kadar 1,2 milyon vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ halen daha konut satışlarına devam ediyor. TOKİ'nin sağladığı imkanları değerlendirenler kira ödemek gibi bir ekonomik yükümlülükten de kendilerini kurtarabiliyorlar.

TOKİ UCUZ KONUT ÜRETİMİ YAPIYOR

TOKİ'Nin uygun fiyata konut satışı yapması insanların bu konut üretimlerinde kalitesiz malzeme kullanımı gibi bir endişeye düşmelerine neden olabiliyor. ANcak böyle bir durum sözkonusu dahi değil. TOKİ arsa maliyetini düşürerek uygun fiyatla konut üretimi yapabiliyor. Emlak piyasası ile arasında oluşan en büyük farkın ana nedeni bu. Bir diğer neden ise TOKİ'nin kar amacı güden bir kuruluş olmaması oluyor. Bundan dolayı TOKİ tarafından vatandaşlara düşük maliyetlerle konut satışı yapılabiliyor.

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI GÜNCELLENDİ

TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden yeni konut satış ilanları yayınlanıyor. Bu konut satış ilanlarını değerlendirenler uygun fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. Peki TOKİ'nin şu anda hangi şehirlerde ucuz konut fırsatları bulunuyor. TOKİ hangi şehirlerde kiradan bile düşük taksitlerle ev satışı yapıyor? TOKİ'den ev sahibi olabilmek için dar gelirli ailelere hangi mali imkanlar veriliyor?

TOKİ tarafından yayınlanan son konut satış ilanına göre Konya'nın Emirgazi ilçesinde yapılan konut projesinde konutlar satışa çıkarıldı. Bu kapsamda 51 adet 2+1 konut satışı yapılacağı ilan edildi. Kuralı satış yöntemi ile yapılacak olan bu satışların başvurularının son tarihi olarak ise 21 Ocak açıklandı. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası veya e-devlet üzerinden yapabilecekler ve 1.000 TL de başvuru ücreti ödeyecekler.Başvuru sayısının konut sayısının üzerine çıkması durumunda 31 Ocak 2022'de kura çekimi yapılarak konutları kimlerin satın alacağına karar verilecek.

toki konut satışı-12

TOKİ Konya Emirgazi'de satışa çıkardığı konutların mali şartlarını da açıkladı. Buna göre konutların fiyatları 162 Bin TL ile 198 Bin TL arasında değişiyor. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara 180 ay vade imkanı verilecek. Bu kapsamda vatandaşların taksitlerinin 800 TL'den başlayacağı bildirildi.

SONRAKİ HABER