Evi Olana Yok! TOKİ Çekilişsiz, Kurasız Alt Gelir Grubu Ucuz Konut Projesi Ekim 2021 İlanları Yayımlandı

TOKİ Türkiye Geneli Açık Satış İlanları Ekim 2021 listesi yayımlandı. Dar gelirliler, asgari ücretli çalışanlar kiradan ucuz taksitlerle ev sahibi olacak, TOKİ herkesi ev sahibi yapacak!

Evi Olana Yok! TOKİ Çekilişsiz, Kurasız Alt Gelir Grubu Ucuz Konut Projesi Ekim 2021 İlanları Yayımlandı

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelerin en büyük umudu olmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Ekim ayına özel beklenen güncellemesini yaptı. Ekim ayı TOKİ Türkiye Geneli açık satış ilanları listesi yayımlandı. Yayımlanan listede 11 konut projesi için duyuru yapıldı.

Son dönemde artan konut fiyatları nedeni ile özellikle de dar gelirli vatandaşlar için kira öder gibi ev sahibi olmak büyük bir hayal haline gelirken TOKİ tarafından sadece dar gelirli alilerin başvurularına açılan alt gelir grubu konut projeleri tek çare olarak öne çıktı. Yayımlanan ilanlar kapsamında bazı şehirlerde kiradan bile ucuz taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuldu.

BU FİYATLARA KİRALIK EV BİLE YOK! TOKİ EKİM AYI AÇIK SATIŞ PROJESİ KURASIZ EV İLANLARI YAYIMLANDI...

TOKİ Ekim ayı ilanları ile ev sahibi olmak isteyen kişelere büyük fırsat sundu. Yayımlanan ilanlarda farklı şehirlerde yer alan 11 konut projesi için satış duyurusu yayımlarken projelerin başvuru tarihleri, başvuru yapılacak olan banka şubesi, satış fiyatları, konut peşinatı ve aylık taksit tutarları gibi detaylar açıklandı.

toki-ekim-listesi-1

toki-ekim-listesi-2

Yayımlanan liste kapsamında Afyon, Elazığ, İzmir, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Muş, Sivas ve Şanlıurfa illeri için yeni konut başvuruları için süreç başlamış oldu. TOKİ Konya konut projesi için en düşük peşinat tutarı 18 bin 500 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 552 TL olarak ilan edildi.

TOKİ ALT GELİR GRUBU BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Başvuru yapılacak olan projenin yer aldığı ilde en az 1 senedir ikamet etmek,
  • Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç),
  • Aylık hane halkı geliri toplamının en fazla 6 bin 500 TL olması.

TOKİ KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

Tüm ilanlar TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup ilanlara başvuru yapmak isteyen kişiler için başvurular ilanda belirtilen Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kabul edilmektedir.

SONRAKİ HABER