Evi Olmayanları Ev Sahibi Yapan Fırsat! TOKİ Ayda 520 TL, 825 TL Taksitlerle Konut Satışı Yapıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar gelirli vatandaşlara uygun fiyatlarla konut satışı yapmaya devam ediyor. İşte TOKİ'den kira gibi ev sahibi yapan satış ilanları.

Evi Olmayanları Ev Sahibi Yapan Fırsat! TOKİ Ayda 520 TL, 825 TL Taksitlerle Konut Satışı Yapıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın en önemli kuruluşlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vatandaşlara uygun maliyetlerle konut satışı yapıyor. Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı misyon olarak belirleyen TOKİ bu konuda faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. TOKİ'den ev satın almak isteyenler son fırsatları araştırıyorlar.

TOKİ'DEN 1 MİLYON KONUT SATIŞI

TOKİ uzun yıllardır vatandaşların ucuz konuta erişimleri konusunda çok büyük bir görev üstlendi. Türkiye'nin 81 ilinde de mutlaka bir TOKİ konut projesi yapılırken dar gelirli aileler buralarda inşa edilen konutları kira öder gibi uygun fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile satın alabiliyorlar. TOKİ'nin inşa ettiği 1 milyonuncu konut geçtiğimiz aylarda Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle hak sahibi vatandaşa teslim edilmişti.

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ'nin biten veya devam eden projelerden konut satışları sürüyor. Satış durumuna gelen konutlar TOKİ'nin resmi sitesi aracılığıyla yayınlanan ilanlarla vatandasşlara duyuruluyor. Vatandaşlar da yaşadıkları illerdeki konut satışlarına talep gösterip uygun maliyetlerle ev sahibi olabiliyorlar. TOKİ hem açık satış hem de kuralı satış yoluyla 2+1 ve 3+1 konut satışı gerçekleştirebiliyor.

520 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI

Konya'nın Hadim ilçesinde yapılan TOKİ'ye ait konut projesi için konut satış ilanı yayınlandı. Buna göre kuralı satış yolu ile vatandaşlar konut sahibi olabilecekler. 15 Ekim tarihi olan son güne kadar vatandaşlar konut satın almak için başvuruda bulunabilecekler.

TOKİ tarafından satışa çıkarılan 2+1 bu konutlar için fiyat, maliyet ve taksişt bilgileri duyuruldu. Buna göre satışa çıkarılan konutların fiyatlarının 156 Bin TL ile 175 Bin TL arasında değiştiği bildirildi. Vatandaşlşar bu konutları satın alırken peşinat ödeme oranına göre 180 ay ve 240 ay vade imkanından yararlanabilecekler. 240 ay vadeli seçeneği tercih eden vatandaşlar aylık 521 TL taksit ödemesi yaparak ev sahibi olabilecekler.

toki konut satış maliyetleri-1

164 BİN TL'YE SATILIK TOKİ KONUTU!

TOKİ'nin şu anda konut satışı yaptığı illerden birisinin de Şanlıurfa olduğu bildirildi. Buna göre Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki konut projesinde 2+1 ve 3+1 konut satışları gerçekleştiriliyor. TOKİ tarafından bu konutların satış ve taksit maliyetleri hakkında da bilgi verildi.

Yapılan açıklamada 2+1 konutların fiyatlarının 164 Bin TL ile 226 Bin TL arasında, 3+1 konutların fiyatlarının 204 Bin TL ile 272 Bin TL arasında değiştiği bildirildi. Bu konutların satışlarında vatandaşlara 180 ay vade imkanı verildiği açıklandı.

toki konut satış maliyetleri 2

İlgili projede yer alan 2+1 konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar 180 ay boyunca 825 TL taksit ödeyerek bunu gerçekleştirebilecekler. 3+1 konutların 180 ay vadede taksit miktarının ise 1.022 TL'den başladığı bildirildi.

SONRAKİ HABER