Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg, Hawaii Kauai Adasından 110 Dönüm Arazi Aldı!

Metaverse arsa satışları ile sanal arazi satışları patlarken Facebook kurucusu Mark Zuckerberg sanal olmayan toprak alanını genişletti. Hawaii adası sakinleri Zuckerberg'e karşı eylem başlatmıştı.

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg, Hawaii Kauai Adasından 110 Dönüm Arazi Aldı!

Daha öncede Hawaii'nin Kauai adasında almış olduğu araziler ile gündem olan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg yeni bir alımda daha bulundu. Metaverse evreninde sanal arazi satışları tüm hızı ile devam ederken Zuckerberg ise sanal olmayan arazi yatırımlarına devam ediyor.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, daha önce yapmış olduğu alımlar neden ile büyük protestoların yapılmasına neden olduğu Hawaii'nin Kauai adasında tepkilere aldırmayarak yeni bir arazi yatırımı daha yaptı. Toprakların mülkiyetini üstlenen yerel halk tarafından yoğun şekilde protesto edilmesine rağmen Zuckerberg balta girmemiş ormanların yer aldığı adadan 110 dönümlük arazi yatırımı daha yaptı.

KAUAİ ADASINI SÖMÜRGELEŞTİRMEYE ÇALIŞMAKLA ELEŞTİRİLMİŞTİ!

Hatırlanacağı üzere Mark Zuckerberg daha önce bölgede yapmış olduğu arazi yatırımları ile hedef tahtasına oturtulmuş, dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Facebook'un kurucusu ve yeni Metaverse evreninin sahibi olan Zuckerberg'in adayı sömürgeleştirme çabasında olduğu iddia edilmişti. Yerel basın tarafından yapılan haberlere göre 100 milyon dolarlık Ko'olau Çiftliği'ne en son eklenenler arasında, 2006'da 40 gün süren yağmurdan sonra bir barajın çöktüğü ve yedi kişinin öldüğü Ka Loko rezervuarı da yer aldı.

Marc Zuckerberg Hawaii adasındaki ilk yatırımını 2014 senesinde yapmış, bölgede malikane aldıktan sonra yerli halkın ve turistlerin uğrak noktası olan Pila plajının etrafına inşa ettirdiği 707 dönümlük duvar ile dünya basınında büyük yankı uyandırmıştı. Duvar haberinin manşetlerde olduğu günlerde Zuckerberg'in bu seferde çiftçileri topraklardan çıkarmaya çalıştığı iddia edilmişti.

SONRAKİ HABER