Fatma Girik'in Vasiyetnamesi Mahkemelik Oldu! Bodrum'daki 30 Milyon TL'lik Lüks Villanın Satışına Tedbir İstendi!

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden ünlü sanatçı Fatma Girik’in vasiyetnamesinin iptali için dava açıldı. Ünü sanatçının ablası Bodrum’daki 30 Milyon TL’lik lüks villanın satışına da tedbir istedi.

Fatma Girik'in Vasiyetnamesi Mahkemelik Oldu! Bodrum'daki 30 Milyon TL'lik Lüks Villanın Satışına Tedbir İstendi!

Türk sinemasının efsana isimlerinden birisi olan Fatma Girik’in vefatının ardından yasal mirasçıları arasında vasiyetname çekişmesi başladı. Ünlü sanatçının kardeşi Günay Girik, Fatma Girik’in vasiyetnamesinin iptali için dava açtı. Fatma Girik vasiyetname ile mal varlığının büyük bir kısmını yeğeni Fatma Ahu Turanlı’ya bırakmıştı.

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik neden vasiyetnamenin iptali için dava açtığını da açıkladı. Vasiyetname ile Fatma Girik’in kanuni mirasçılarından olan Günay Girik ile annesi Münevver Ukav miras dışı bırakıldılar. Miras ise büyük oranda yeğen Fatma Ahu Turanlı’ya kalırken küçük bir pay da yine Fatma Girik’İn bir diğer kardeşi Müesser Girik’e bırakıldı. Vasiyetname ile yapılan miras paylaşımı ise mahkemeye taşınıyor.

FATMA GİRİK'İN VASİYETNAMESİ MAHKEMELİK OLDU!

Ablası Fatma Girik’in vasiyetnamesinin iptal edilmesini talep eden Günay Girik, “Bu vasiyetname hazırlandığında ablam hem fiziki hem de akıl sağlığı olarak sorunsuz bir halde değildi. Biz bunu daha vasiyetname açılmadan söyledik ve itiraz ettik. Bu duruma sadece biz itiraz etmiyoruz. Ablamın hizmetlisi ile 4 yakını daha buna şahittir. Bu kişiler ablamın aklının gidip geldiğini ve sağlıklı bir vasiyetname hazırlamasının imkansız olduğunu söylüyorlar. Zaten bu kişileri de davada tanık olarak gösterdik.” dedi.

Fatma Girik’in Bodrum’da sahibi olduğu lüks villa ise mahkemede özellikle konu ediliyor. Günay Girik vasiyetnamenin iptali için dava açarken aynı zamanda şu anda 30 Milyon TL değerinde olduğu söylenen lüks villanın satışına tedbir konulmasını talep etti. Bu talep kabul edilirse vasiyetname meselesi çözülene kadar lüks villanın satışı yapılamayacak.

Vasiyet davasında Günay Girik’i temsil eden Avukat Akın Centilmen ise bir açıklama yaparak, “Fatma Girik’in vasiyetnameyi hazırladığı dönemde evinde sık sık baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldığı raporlarla ispat edilmektedir. Ayrıca aynı raporlarda hafıza kaybı, muhakeme becerilerinin ilerleyici kaybı ve denge kaybı yaşandığı yer almıştır. Biz vasiyetname öncesinde Bodrum Devlet Hastanesi’nden alınan sağlık raporunun ve diğer tüm belgelerin Adli Tıp Kurumu bilirkişileri tarafından incelenmesini ve tanıklarımızın da dinlenmesini talep ettik.” dedi.

VİLLAYA İHTİYATİ TEDBİR, BANKADAKİ PARAYA BLOKE TALEBİ!

Avukat Akın Centilmen mahkemeden talep ettikleri hususları da açıklayarak, “Bu süreçte Bodrum’daki villanın 3. kişilere devrini önlemek için ihtiyati tedbir konulmasını talep ettik. Bunun yanında Fatma Girik’e ait olan Ziraat Bankası’ndaki paranın bloke edilmesini de istedik. Henüz hayatta olan Fatma Girik’in annesi Münevver Ukav’ın mirastaki saklı payından dolayı vasi tayin edilmesini ve vasiyetnamenin iptalini mahkemeden talep ettik.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com