FED Başkanı Powell Town Hall Konuşması, Açıklaması Ne Zaman, Saat Kaçta?

Altın fiyatları ve dolar kuru için kritik öneme sahip olan Town Hall Toplantısı için geri sayım başladı. FED başkanı konuşması nerede, ne zaman?

FED Başkanı Powell Town Hall Konuşması, Açıklaması Ne Zaman, Saat Kaçta?

Dolar kuru ve altın fiyatlarının alacağı yönü belirleyecek olması nedeni ile büyük bir öneme sahip olan Town Hall Toplantısı için kritik süreç başladı. Toplantı sonrasında ABD Merkez Bankası Başkanı Powell tarafından yapılacak olan konuşmalar takip edilecek.

FED Başkanı açıklaması ile vereceği mesajlar piyasa tarafından merakla beklenirken şahin mesajlar dolar kurunu, güvercin mesajlar ise altın fiyatlarını yükseltecek. Toplantı sonrasında bir kaybeden, bir kazanan olacak!

FED BAŞKANI POWELL KONUŞMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Piyasaların adeta nefesini tutarak beklemiş olduğu Town Hall Toplantısı kapsamında FED Başkanı Powell bugünkü oturumda öğrencilerin sorularını yanıtlayacak. Toplantı sonrasında Powell konuşması ve açıklamasının ise Türkiye saati ile 21:00 itibari ile başlayabileceği belirtiliyor.

FED Başkanı tarafından yapılacak olan açıklamada varlık alımı mesajları takip edilecek. Varlık alımlarının azaltılabileceği mesajları altını düşürürken bu programın ertelenmesi ise altını destekleyecek.

Kritik toplantı öncesinde ons altının fiyatı olumlu beklentilerle yükselişe geçti ve 1.795 dolar sınırına dayandı. İç piyasada ise gram altın fiyatı dolar kurunda yaşanan düşüşten olumsuz etkilenmesine rağmen güne 486 TL civarında başlangıç yaptı.