Fırsatçılar Bu Felaketi Es Geçmedi! Oteller Bir Gecede 100 Euro Oldu, Vatandaş Camide Yattı!

İstanbul Arnavutköy'de yoğun kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan vatandaşlar otellerde konaklamak istedi ancak oteller bir gece için 100 euro ücret istedi. Vatandaşlar duruma isyan ediyor.

Gündem 25.01.2022 - 15:35 25.01.2022 - 15:35 Büşra Uluşen

İstanbul'da etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle Arnavutköy'de yolda mahsur kalan vatandaşlar çevredeki otellere akın etti. Ancak vatandaşların hiç beklemediği bir şey vardı. 

Deprem, yangın, sel, kar demeden her felakette ortaya çıkan fırsatçılar bu durumu da fırsata çevirmeyi ihmal etmedi. 

FIRSATÇILAR KAR FELAKETİNİ ES GEÇMEDİ!

İstanbul'da karın en fazla etkilediği ilçelerden biri olan Arnavutköy'de yolda kalan vatandaşlar, geceyi geçirmek için çevredeki otel ve tesislere yöneldi. Yolda mahsur kalan vatandaşların iddialarına göre, bazı otel sahiplerinin mağdur vatandaşlardan geceliği 300 lira ila 500 lira talep ettiği ortaya çıktı. 

arnavutköy otel

Otel odalarını bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyatlarla kiralayan otel sahiplerine mağdurlar isyan etti. 

Kalacak yeri ve otellere verecek parası olmayan vatandaşlar geceyi camilerde geçirmek zorunda kaldı. 

GECELİĞİNE 100 EURO İSTEDİLER

Otel bulamadığı için geceyi camide geçirmek zorunda kalan bir vatandaş, dün akşam saatlerinde araçlarını kardan çıkaramayacaklarını anlayınca otel aramaya başladıklarını ve cadde üstündeki bir otele gittiklerini söyledi. Gittikleri otelin bir gece konaklamak için 100 euro para istediğini söyleyen vatandaş, bu ücretin gereğinden çok fazla olduğunu düşündüğü için kabul etmediklerini, daha sonra birçok yeri aradıklarını ancak yer bulamadıklarını dile getirdi. 

arnavutköy otel2

Dün öğle saatlerinden beri sokakta mahsur kalan vatandaş, otelin uyguladığı bu fırsatçılığa isyan ederek şunları söyledi:

''İnsanlar yolda kalmış mağdurlar, otelciler bu durumdan faydalanmak istiyorlar. Çok acı bir durum'' dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@