Gece Yarısından İtibaren Geçerli! LPG'ye 25 Kuruşluk Zam Resmiyet Kazandı

EPGİS sosyal medya hesabından yayımladığı zam duyurusunda LPG otogaz fiyatlarına 25 kuruşluk zam yapıldığını duyurdu. Zam sonrası İstanbul, Ankara, İzmir'de LPG fiyatları haberimizde.

Gündem 15.11.2021 - 17:01 15.11.2021 - 17:02 Mustafa KARAGÖZ

Haftasonu öncesinde sektör içinden gelen açıklama ile hafta başında LPG otogaz fiyatlarına zam gelebileceği duyurulmuştu. Kamuoyuna duyurular beklentiler gerçekleşti ve LPG litre fiyatları arttı. Konuya ilişkin resmi açıklama ise EPGİS'den geldi. 

EPGİS DUYURDU: LPG OTOGAZ FİYATLARINA 25 KURUŞLUK ZAM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden kamuoyuna yayımlanan bilgilendirme duyurusunda zam tutarı ve zamlı fiyatların ne zamandan itibaren geçerli olacağı duyuruldu. 

Yapılan açıklamada zam tutarının beklendiği gibi 25 kuruş olduğu vurgulanırken zamlı tarifenin gece yarısından itibaren geçerli olacağı bildirildi. Bu kapsamda pazartesiyi salıya bağlayan gece yarısı 00.00'dan itibaren LPG fiyatları 25 kuruş daha fazla olacak.

EPGİS zam açıklamasına dair duyurusund "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 16/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto Gazda  25 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." ifadelerini kullandı. 

ZAMLI FİYAT LİSTESİ SONRASI ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE FİYATLAR

Zamlı fiyat tarifesi sonrasında LPG otogaz litre fiyatları 7.00 TL sınırına dayandı. 25 kuruşluk zam sonrasında bir litre LPG İstanbul'da 6.89 TL seviyesine çıktı. İzmir'de LPG 6.78 TL'ye yükselen LPG, Ankara'da ise 6.92 TL oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@