Gençlik Kampı nedir, kimler başvurabilir, ücretli mi? GSB Gençlik Kampı başvuru ve yaş şartı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik Kampı başvurularının başladığını duyurdu. GSB Gençlik kampına kimler başvurabilir, başvuru nasıl yapılır araştırılırken başvuru şartları ortaya çıktı.

Gündem 10.05.2022 - 11:29 10.05.2022 - 11:29 Büşra Uluşen

Kabine Toplantısı sonrasında çeşitli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Kampı ile ilgili önemli bir duyuru yaptı. Yaş sınırının genişletildiğine dikkat çekerek başvuruların başladığını açıkladı. 

GSB Gençlik Kampı nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Kampı başvurularına ilişkin açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, gençlere çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler sağlayan Gençlik Kampı başvurularının başladığını duyurarak yaş sınırının 22'den 25'e çıkarıldığını söyledi. 

Gençlik kampı başvuruları ne zaman, nasıl başvurulur, ücretli mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre, Gençlik Kampı başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Kampları için herhangi bir ücret ödenmezken, başvurular GENCİZ BİZ GSB GOV TR adresi üzerinden yapılacak. 

Bugün itibarıyla başvuru süreci başlayan Gençlik Kamplarına yönelik konuşan Erdoğan, daha önce 12-22 yaş aralığını kapsayan kampların yararlanma sınırını, gençlerden gelen talepler doğrultusunda 25 yaşa çıkardıklarını söyledi. 2022 yılında yaklaşık 200 bin genci bu kamplarda ağırlamayı hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı, gençlere spordan kültür faaliyetlerine kadar birçok hizmet verileceğini ve kampların Temmuz ayına kadar devam edeceğini söyledi. 

gsb kamp

Başvurular değerlendirme aşamasından geçtikten sonra kampa doğrudan katılım hakkı kazanan gençlerin kesin kayıt sırasında belgelerini gençlik merkezlerine ibraz etmesi gerekiyor. Gençlik kamplarına katılacak gençlerin atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. 

Gençlik Kampına kimler başvurabilir?

2022 yılı Gençlik Kampı başvuru şartları açıklanmadı ancak 2021 yılındaki başvuru şartlarına göre hususlar şu şekilde:

Aile aylık net geliri asgari ücretin altında olanlar,

Bakanlığa bağlı Gençlik Merkezlerine ya da Genç Gönüllüler web sitesine üye olanlar,

Kamplara üç yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlar, 

12-25 yaş arası gençler başvuru yapabilecekler. 

Buna ek olarak şehit ve gazi yakını olan gençlerin başvuru yapmaları durumunda kampa atamaları direkt olarak gerçekleştirilecek. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@