Google Sürekli Duruyor! Google Durduruldu Hatası Çözümü

Android cep telefonu kullanıcılarının korkulu kabusu olan Google Durduruldu hatası geri döndü! Cep telefonlarını kullanamaz hale gelen kişiler Google sürekli duruyor hatası çözümü için çareler aramaya başladı. Google sürekli duruyor uyarısı neden veriyor, Google durduruldu hatası çözümü nedir, Google durduruldu hatası nasıl çözülür, nereden düzelir, kesin çözümü nedir?

Teknoloji 22.06.2021 - 11:59 22.06.2021 - 11:59 Serhat Karaman

Cep telefonu kullanıcıları için kabus haline gelen Google Durduruldu Hatası sorunu bu sabah yeniden yaşanmaya başlandı. Google tarafından yayımlanan bir önceki güncellemede milyonlarca kişinin etkilenmesine neden olan sorun nedene ile cep teleonu sahipleri hiçbir uygulamayı kullanamaz hale gelmiş, sürekli olarak gelen hata iletisi büyük sıkıntı yaratmıştı. 

Süreçte Google o dönemde yeni güncelleme yayımlayarak sorunu çözmüş ancak yoğun şikayet almıştı. Bugün itibari ile yeniden aynı sorun yaşanmaya başlanırken Türkiye genelinde Android cep telefonu kullanıcıları sorunun çözümü için arayışlara başladı. 

GOOGLE SÜREKLİ DURUYOR HATASI ÇÖZÜMÜ! GOOGLE DURDURULDU HATASI KESİN ÇÖZÜMÜ NEDİR, NASIL DÜZELTİLİR?

Android cep telefonu kullanıcılarının kabusu Google Durduruldu hatası geri döndü. Cep telefonu kullanıcıları tarafından yoğun şikayetlere neden olan hata iletisi bugün yeniden cep telefonlarına gelmeye başladı. Her dakika ekranda belirlenen hata kullanıcıları çıldırma noktasına getirirken yaşanan sorunun çözümü içni çareler aranmaya başlandı. 

Yaşanan sorun nedeni ile cep telefonu ekranında Google sürekli olarak duruyor hatası çıkarken seçenekler olarak uygulamayı kapat ya da geri bildirim gönder tıklanması da ne yazık ki yeterli olmuyor. Sorunu çözmek isteyen kişilerin sırası ile yapmaları gereken adımlar ise şu şekilde sıralandı;

Cep telefonunuzun ayarlar simgesine dokunarak ayarlar menüsünü açın, 

Gelen menüden uygulamalar olan yazıyı seçin, 

Uygulama listesinden Google yazan yeri tıklayın. 

Çıkan ekranda depolama yazan yeri tıklayın ve "verileri temizle" ya da "ön belleği temizle" olan yeri seçerek bu alanı temizleyin. 

Cep telefonuzu tekrar açıp kapatın. Sorun devam ediyorsa bu durumda yine uygulamalar bölümünden uygulama ayarları ve google yazısını tıklayarak uygulamayı devre dışı bırak deyin. Sonra yeniden aktifleştir butonunu tıklayın ve telefonunuzu açıp kapatın.

Son olarak Ayarlar > Uygulamalar > Google > Güncellemeleri kaldır seçeneğini de deneyebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@