GSB 2021 4346 Sürekli İşçi Personel Alımı İlanı Yayınlandı Mı? Başvurular Ne Zaman, Nasıl Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 4.346 kadrolu işçi alımı yapacağı açıklandı. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından açıklanan müjdenin ayrıntıları belli olmaya başladı.

GSB 2021 4346 Sürekli İşçi Personel Alımı İlanı Yayınlandı Mı? Başvurular Ne Zaman, Nasıl Yapılacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu işçi olmak için ilanları bekleyen vatandaşlara müjdeli haberi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi. Bakan Kasapoğlu yaptığı son dakika açıklamasında işçi alımlarına dair son bilgileri kamuoyuna açıkladı ve alımların başlayacağını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşikatlarına toplamda 4.346 kadrolu işçi alınacağını belirtti. Peki GSB kadrolu işçi alımı ne zaman yapılacak? GSB kadrolu işçi alımı başvuruları başladı mı? GSB kadrolu işçi alımı başvuruları nereden, nasıl ve ne zaman yapılacak?

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

Personel alımları hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “İnsan kaynağımızı daima yeni arkadaşlarımızla güçlendiriyoruz. Bu konuda geçmiştye 2 bin yeni antrebör sözümüz vardı. 1.250 antrenör ve 100 spor uzmanı alımını da ilan etmiştik. 250 antrenörün ve 100 spor uzmanının seçimini milli sporcularımız arasından yapacağız.

Ayrıca 2.000 antrenör alımı sözümüzün arkasındayız.ihtiyaç, talep gibi değerlendirmeler yaptıktan sonra alımları açıyoruz. Bu şekilde süreci daha rasyonel ve dengeli bir şekilde yönetme şansı elde edebiliyoruz.” dedi.

4346 KADROLU İŞÇİ ALINACAK

4.346 kadrolu işçi alımı hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilmek ve merkez ile taşra teşkilatlarımızda görevlenbdirilmek amacıyla 4.346 kadrolu işçi alımı yapacağız. Bu müjdemizi de açıklamış olalım. Başvurular 23 Ağustos itibariyle başlıyor. 27 Ağustos başvurular için son tarih olacak. Başvuru işlemleri de İŞKUR üzerinden yapılacak.” ifadelerini kullandı.

GSB 2021 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI! HANGİ KADROLARA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapacağının açıklanmasının ardından ayrıntılar merak edilmeye başlandı. Buna göre 549 Erkek ve 869 kadın temizlik görevlisi sürekli işçi alınıp Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilecekler.

Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı 1.227 erkek ve 1.701 kadın güvenlik görevlisi sürekli işçi alımı yapacak. Personel alımı sonucunda işlere yerleştirilecek olan sürekli işçi güvenlik görevlileri merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilecekler.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi personel alımı başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden gerçekleşecek. 23 Ağustos'ta başlayacak olan başvurulara ilişkin olarak İŞKUR tarafından bir sürekli işçi alım ilanı yayınloanacak. Bu ilan üzerinden vatandaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvurular 27 Ağustos tarihinde sona erecek. Bu personel alımları için İŞKUR henüz ilan yayınlamadı.

SONRAKİ HABER