AFAD Ve Kandilli Deprem Duyurusu! Van 5.3 Şiddetinde Depremle Sallandı!

AFAD Ve Kandilli Deprem Duyurusu! Van 5.3 Şiddetinde Depremle Sallandı!
AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre Van'da bir deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 5.0 büyüklüğünde olduğu bildirilirken merkez üssü Tuşba ilçesi olarak açıklandı.

Türkiye'de orta şiddetli depremler meydana gelmneye devam ediyor. Vatandaşları oldukça tedirgin ederek endişeye sevk eden son deprem haberi ise Van'dan geldi. AFAD Deprem Dairesi bir son dakika açıklaması yaparak VAN'da deprem gerçekleştiğini duyurdu. Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelen bu depreme dair teknik detaylar AFAD Deprem Dairesi ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklandı.

AFAD VE KANDİLLİ DEPREMİ DUYURDU

Merkez üssü Van'ın Tuşba ilçesi olan deprem ile alakalı olarak AFAD Deprem Dairesi merak edilen bilgileri açıkladı. Buna göre saat 21:35'te Van'ın Tuşba ilçesinde şiddeti 5.0 olarak ölçülen bir deprem gerçekleşti. Depremin derinliğinin 18.89 km olduğu bildirildi. Kısa süre devam eden depremin oluşturduğu sarsıntı ciddi anlamda hissedildi.

AFAD Ve Kandilli Deprem Duyurusu! Van 5.3 Şiddetinde Depremle Sallandı!

KANDİLLİ RASATHANESİ 5.3 ŞİDDETİNDE OLDU AÇIKLAMASI

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise deprem ile alakalı AFAD Deprem Dairesi'nden farklı bilgiler açıkladı. Buna göre Deprem Van'ın Muradiye ilçesinde gerçekleşti Depremin şiddeti ise 5.3 olarak ölçülürken derinliğinin 5 km olduğu bildirildi.

AFAD Ve Kandilli Deprem Duyurusu! Van 5.3 Şiddetinde Depremle Sallandı!

Deprem çevre ilçe ve illerden de hissedilirken herhangi bir can ve mal kaybıu olduğuna dair olumsuz ihbarın bulunmadığı bildirildi. Ancak şiddeti itibariyle sarsıcı olan depreme dair vatandaşlar büyük endişe yaşadıloar ve yaşamaya da devam ediyorlar. Van'da çok olumsuz deprem hatıralarının olması yeniden bölgede büyük bir deprem mi olacak tedirginliğinin yaşanmasına neden oluyor. Bu konuda deprem uzmanları henüz teknik yorumlarda bulunmadılar. Ancak bölgede faal fay hatlarının olduğu ve bu hareketlerin zaman zaman gerçekleşebileceği biliniyor. Depreme dair yetkili birimlerin detaylı incelemelerinin ise devam ettiği bildirildi.