AFAD Yangın Ve Sel Yardım Kampanyası Başlatıldı! AFAD SMS Yardımı Nasıl Yapılır, AFAD IBAN Numaraları Nedir?

Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle AFAD yardım kampanyası başlatıldı. AFAD yardım kampanyası nedir, nasıl yardım yapılır? AFAD yardım kampanyası hakkında merak edilenler...
AFAD Yangın Ve Sel Yardım Kampanyası Başlatıldı! AFAD SMS Yardımı Nasıl Yapılır, AFAD IBAN Numaraları Nedir?

Türkiye son günlerde Kastamonu, Sinop ve Bartın'da çok ağır sel felaketleri ile karşı karşıya kaldı. Bu sel felaketi neticesinde yaklaşık 60 kişi hayatını kaybederken maddi hasar çok büyük oldu. Özellikle Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinin merkezi neredeyse yok oldu. Tüm bu yaraların sarılması için ise AFAD tarafından bir yardım kampanyası başlatıldı.

Türkiye son günlerde felaketlerle karşı karşıya kaldı. Bir yandan orman yangınlarının tahribatı sonucunda mağdur vatandaşların yaraları sarılmaya çalışılırken bir taraftan da sel felaketi nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesine başlandı. Bu neden AFAD tarafından bir yardım kampanyası başlatıldı.

SÜREKLİ YANGIN VE SEL FELAKETİ AFAD YARDIM KAMPANYASI

AFAD tarafından yardım kampanyası hakkında bir açıklama yapılarak, “Yangın ve sel felaketlerinin ardından dünyanın her yerinden vatandaşlarımız yardım gönderebilmek için talepte bulunmuşlardır. İnsanlarımıuzın vicdani yüksek gönüllüğünden kaynaklanan bu yardım yapma taleplerine karşılık verebilmek için Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası başlatılmıştır.” denildi.

Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası hakkında kapsamlı bilgi veren AFAD bu yardım kampanyasının sürekli olacağını duyurdu. Burada toplanan yardımların yangın ve sel felaketlerinin ardından yaraların sarılması için kullanılacağı ve çok hızlı hareket edilmesine de olanak tanınacağı vurgulandı.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile yardım ve sel felaketleri nedeniyle toplanacak tüm yardımların AFAD tarafından kontrol edilip ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtımının sağlanacağı yönünde bir karar alınmıştı. Bu kararın ardından AFAD ilgili yardım kampanyalarına başladı. Bu kampanyaların sürekli olacağı bildirilirken şu anda önceliğin sel ve yangın felaketleri nedeniyle mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik olduğu ifade edildi.

BAKAN SOYLU DESTEK OLDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yangın ve sel felaketleri nedeniyle AFAD tarafından başlatılan Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası'na destek verdi. Sosyal medyadan paylaşım yapan Bakan Soylu #BenDeVarım etiketi ile kampanyayı desteklediğini duyurdu. Bakan Soylu'nun bu paylaşımına binlerce yorumla karşılık veren sosyal medya kullanıcıları desteklerini ortaya koydular.

AFAD YANGIN VE SEL YARDIMI NASIL YAPILIR?

AFAD tarafından başlatılan Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası kapsamında vatandaşların nasıl yardımda bulunacakları merak ediliyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar farklı yardım kanallarını kullanarak yardımlaırnı AFAD'a gönderebilecekler.

AFAD Yangın Ve Sel Yardım Kampanyası Başlatıldı! AFAD SMS Yardımı Nasıl Yapılır, AFAD IBAN Numaraları Nedir?

SMS İLE AFAD YARDIMI NASIL YAPILIR?

Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası kapsamında yardımda bulunmanın en kolay yolu SMS olacak. Cep telefonlarının SMS bölümüne “YANGIN” veya “SEL” yazarak 1866'ya mesaj gönderen vatandaşlar 10 TL yardımda bulunmuş olacaklar.

BANKA HAVALESİ İLE AFAD YARDIMI IBAN NUMARALARI

Öte yandan Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası kapsamında nakit yardım yapmak isteyecek olan vatandaşlar Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden TL, Dolar ve Euro hesaplarına da direkt olarak yardım gönderebilecekler.