Akaryakıt, Sağlık, Eğitim! KDV Düzenlemesinin Etkileri Genişliyor Mu? Son Dakika Açıklaması

Akaryakıt, Sağlık, Eğitim! KDV Düzenlemesinin Etkileri Genişliyor Mu? Son Dakika Açıklaması
Gıda fiyatlarında uygulanan KDV düzenlemesiyle birlikte başta akaryakıt olmak üzere sağlık ve eğitim alanlarında atılacak adımlar merak ediliyor. Konuya ilişkin son açıklama ise Erdoğan'dan.

Gıda fiyatlarında gözle görülür indirimlere neden olması beklenen KDV düzenlemesine ilişkin yeni bir açıklama geldi. KDV düzenlemesinin kapsamında ilişkin düzenleme detayları ve fiyat indirimlerinin diğer ürünlere de yansıyıp yansımayacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KDV'DE KAPSAM GENİŞLEMESİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretinden dönerken uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kendisine en çok ekonomi alanında soru yönelten basın mensupları KDV düzenlemesine ilişkin de bir soru yönelttiler. Bir basın mensubu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a KDV indiriminin fiyatlara yansımadığına dair bir soru sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soruya “Öyle veya böyle inecek. Ben tabii Hazine ve Maliye Bakanımıza ‘Süratle bunların üzerine gitmeniz gerekiyor’ dedim. Onların patronlarıyla da bizzat Nureddin Bey görüşmek suretiyle bunların üzerine gitmeye ve bir de bunları teftişe devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CNN Türk Muhabiri Açıkladı

CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan'da Kabine Toplantısı öncesi KDV düzenlemesine ilişkin bir açıklamada bulundu. Arda Erdoğan konuşmasında kabinenin ekonomi ağırlı olacağını vurgulayarak "Gıda ürünlerinde KDV yüzde 8'den yüzde 1'e inmişti. Uygulama genişleyecek mi, eğitim ve sağlık alanlarını kapsayacak mı?" sorularının konuşulacağını söyledi.

Arda Erdoğan ayrıca Maliye Bakanı Nebati'nin bu konuda kabinede bir sunum gerçekleştireceği bilgisini de paylaştı.