Anadolu'nun Saklı Cenneti 'Giresun Mavi Göl'

Hala keşfedilmeyen pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan Anadolu el değmemiş güzellikleri ile Türkiye'nin neden bir turizm cenneti olarak kabul edildiğini gözler önüne seriyor.
Anadolu'nun Saklı Cenneti 'Giresun Mavi Göl'

Hala keşfedilmeyen pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan Anadolu el değmemiş güzellikleri ile Türkiye'nin neden bir turizm cenneti olarak kabul edildiğini gözler önüne seriyor. Sadece 3 yıl önce keşfedilen Giresun Mavi Göl'de bu yerlerden biri.

Giresun Mavi Göl Nerede?

Sadece 3 yıl öncesinde keşfedilen ve doğal güzelliğinin korunabilmesi adına hemen Kuzalan Tabiat Parkı sınırları içerisine alınan Mavi Göl Giresun'un Dereli ilçesi yakınlarında bulunmaktadır. Dereli ilçesine yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulunan Havaderesi üzerinde yer alan mavi göl büyüklü küçüklü toplam 3 adet gölden meydana gelmektedir.

Anadolu'nun Saklı Cenneti 'Giresun Mavi Göl'

Mavi gölü bu kadar özel kılan şey ise hiç tartışmasız turkuaz mavisi suları oluyor. Sodalı su ve kireç taşlarının etkisi ile eşsiz güzelliğe sahip olan turkuaz renge sahip olan nehir ziyaret etmek isteyen kişileri Giresun - Şebinkarahisar yolu üzerinde bekliyor. Mavi göle gitmek isteyen ziyaretçiler yaklaşık 100 metrelik bir yürüyüşün ardından Karadeniz'in yemyeşil doğası ile gizlediği bu saklı cennete ulaşabiliyor.Giresun Mavi Göl Nasıl Gidilir?

Giresun merkeze yaklaşık olarak 45 kilometrelik uzaklıkta yer alan Mavi Göl aynı zamanda Karadeniz bölgesinde sodalı suyun nehir olarak akış gösterdiği tek yer olması nedeni ile de oldukça fazla ziyaretçi topluyor.

Anadolu'nun Saklı Cenneti 'Giresun Mavi Göl'

Keşfedildiği günden bu yana yoğun ziyaretçi ilgisine maruz kalan saklı cennete gitmek isteyen kişiler Giresun Merkez'den ya da Giresun - Şebinkarahisar yolu üzerinden bölgeye ulaşım sağlayabiliyor. Buna ek olarak Giresun mavi göl turları ve kültür turları ile de düzenli olarak farklı şehirlerden bölgeye yerli ve yabancı turist taşınıyor. Bölge her mevsim ayrı bir güzelliği gözler önüne sererken bölgenin adının duyulması ile beraber bu sene çok daha fazla turiste ev sahipliği yapacağı belirtiliyor. Kaynak: emlak365.com