ASDEP Memur Alımı 2022! Kariyer Kapısı Ön Başvuru Ekranı Tüm İşlemler

Aile Bakanlığı 2022 ASDEP 4.175 Memur alım ilanı yayımlandı. Başvuru işlemleri Kariyer Kapısı sistemi üzerinden e-Devlet şifresiyle yapılacak. ASDEP memur alım ilanı için başvuru linki, aday işlemleri
ASDEP Memur Alımı 2022! Kariyer Kapısı Ön Başvuru Ekranı Tüm İşlemler

ASDEP memur alımı 2022 için başvuru süreci başladı. Kurumun ilan ettiği başvuru kılavuzu kapsamında başvuru yapacak olan memur adayları için tüm ayrıntıları emlak365.com olarak derledik. İşte yeni dönem memur alımları için o duyuru.

4.175 ASDEP MEMUR ALIMI ÖN BAŞVURU İŞLEMLERİ

ASDEP memur alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 10 Ocak tarihinden itibaren yapacaklar. Adaylara memur alımı ön başvuruları için 10 günlük süre verilecek ve başvuru işlemleri 20 Ocak tarihinde son bulacak.

Bu süreç içinde tüm işlemler online kanallar üzerinden tamamlanacaklar. Adaylar başvuruda bulunmak için e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ekranından işlemlerini tamamlayacaklar. Adaylar başvurular için "(https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" bağlantısını kullanacaklar. Bağlantı üzerinden sisteme e-devlet ile giriş yapılacak Aile Bakanlığı ilanı ve tercih edilen kadro seçilerek başvuru formu doldurulacak.

AİLE BAKANLIĞI HANGİ KADROLARDA MEMUR ALIMI YAPACAK?

Aile Bakanlığı ASDEP kadrolarına toplam 1500 personel alımı yapacak. İlana göre bu kadrolar Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler ve Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Aile ve Tüketici Bilimleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Sosyoloji olarak açıklandı.

Sözleşmeli memur kadrosu için ise 2375 personel alımı yapılacak. Bu kadrolar ise Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Fizyoterapist, Çocuk Gelişimci, Avukat, Diyetisyen, Öğretmen, Avukat, Diğer Sağlık Personeli, Hemşire ve Büro Personeli

İlana göre son kadro yurt yönetim memuru. Bu alanda gerçekleştirilece istihdam Sosyal Hizmet, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyoloji ve herhangi bir lisans düzeyinden mezun olmak şartlarıyla olacak. Toplam 300 personel alınacak.

BAŞVURU ÖNCESİNDE DİKKAT

Memur adayların başvuru öncesinde KPSS puan şartı ile her kadro için başvuru kılavuzunda ayrı ayrı ilan edilen öğrenim şartlarının sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmeli. Kılavuzda yer alan tüm şartların sağlanması durumunda başvurular onaylanacak.

ASDEP 2022 memur alımı için başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen koşullar arasında "65 yaşını bitirmemiş olmak. KPSS'den en az 60 puan almış olmak, öğrenim şartlarını sağlamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak," olarak açıklandı.