Aşıya İlk Teşvik Belediyeden! Aşısını Olanlara Çekilişle Altın Verilecek

Aşı olanlara Kahramanmaraş'ta çekiliş ile altın hediye edilecek. Salgında en önemli korunma faktörü olan aşılama için ilk teşvik kampanyası gelmiş oldu. İşte detaylar.
Aşıya İlk Teşvik Belediyeden! Aşısını Olanlara Çekilişle Altın Verilecek

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında vatandaşların aşı olmaları büyük önem taşıyor.

Yaz aylarının başında hız kazanan aşılama çalışmaları ile milyonlarca kişi aşısını olurken halen aşı olmayan büyük bir kitle bulunuyor. Aşı olmayanlar için bazı yasak kararları gündemde olurken Kahramanmaraş'tan farklı bir adım geldi.

AŞI OLANLARA ÇEKİLİŞLE ALTIN VERİLECEK

Aşı olmayanlara tedbir uygulanmasına dair kararların konuşulduğu dönemde Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesinde yeni bir kampanya başlatıldı.

Kampanya şimdiye kadar hiç aşı olmayanlara yönelik olacak. Çekiliş düzenlenecek kampanya kapsamında bazı vatandaşlara aşılarını yaptırmaları durumunda altın ve bisiklet hediye edilecek. Başlatılan yeni kampanya Elbistan Belediyesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ilçe genelinde uygulanacak olan kampanyaya ilişkin bilgiler verdi.

Kampanyaya dair bir konuşma yapan Belediye Başkanı Gürbüz "Bu amaçla İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ile kampanya düzenledik. Aşı olan vatandaşlarımıza bisiklet ve altın hediyesi veriyoruz. Onları gönüllü olarak aşı olmaya davet ediyoruz. Bu konuyla ilgili yoğun bir çaba içindeyiz. Sağlık ekiplerimiz mahalle mahalle gezerek aşılama çalışması yürütüyor. Biz de ekip ve ekipmanlarımızı seferber etmiş durumdayız. " açıklamasında bulundu.

Amaçlarının en kısa zamanda ilçe genelinde yüzde 75 aşılama oranını yakalamak olduğunu ifade eden Gürbüz, kampanyanın desteği ile en kısa zamanda hedeflerine ulaşacaklarını söyledi. Kampanya kapsamında ilk doz aşısını yaptıran 10 kişiye çekiliş ile ya bisiklet hediye edilecek yada altın hediye edilecek.